Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

25.12.2022

Неділя 28-ма після П’ятидесятниці, святих праотців

075

За дві седмиці до світлого свята Різдва Христового звершується пам’ять святих праотців, які жили ще до Пришестя у світ Спасителя і чекали Його втілення для спасіння роду людського.

Цього недільного дня богослужіння у храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських з Трапезною палатою звершив Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні митрополита Ніжинського і Прилуцького Климента, братії та гостей монастиря у священному сані.

Після недільного євангельського зачала про притчу Господню, в якій говорилося про те, що “багато покликаних, та мало вибраних” (Лк. 14:24), владика Павел звернувся до пастви зі словом проповіді.

«Сьогодні, улюблені у Христі браття і сестри, ми вшановуємо тих подвижників благочестя, які жили задовго до Народження Господа Іісуса Христа від Пречистої Діви, — продовжив Намісник Лаври. — Вони залишили нам приклад стійкої віри, полум’яної молитви, і богоугодного життя. Вони жили надією у Грядущого Спасителя, адже жити без Бога страшно і немає сенсу. Тому Свята Церква зміцнює нас у вірі та благочесті до цього дня і закликає всіх незалежно від національності, соціального статусу, віку та статі на бенкет віри.   

Божественна Літургія дається всім віруючим, і Сам Господь нам служить і преподає Таіни Своїх Пречистих Тіла і Крові для нашого зміцнення та спасіння. Ми повинні триматися Слова Божого, що нас умудряє, щоб разом зі святими праотцями, які навіть до самої смерті залишилися вірними Богу, успадкувати Царство Небесне. Слава тих, хто їх гнав та вбивав, хто виступав проти Бога та Його Церкви, загинула з шумом.  

Нехай дасть нам Господь завжди славити Його пресвяте ім’я та гідно зустріти велике свято Його Світлого Різдва, щоб разом із ангелами вигукнути: “Слава в вишніх Богу і на землі мир”!»

Після закінчення Літургії митрополит Павел подякував митрополиту Клименту, священнослужителям, що співслужили, за молитви, привітав усіх зі святом, причасників — з прийняттям Животворящих Таін Христових та прикликав на паству Боже благословення.

Рання Божественна Літургія також традиційно була звершена в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври.

Під час богослужінь в храмах підносилися особливі прохання про дарування миру і тиші в землі нашій українській та порятунок від всякого ворога і супостата, а також про благословення Боже для приймаючих у себе тих, хто був змушений залишити свої рідні будинки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Неділя

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: