Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

01.11.2020

Неділя 21-ша після П’ятидесятниці. Пам’ять сповідника схиархієп. Антонія

Богослужіння недільного дня в Києво-Печерській Лаврі очолив Намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. Його Високопреосвященству співслужили архієпископ Бучанський Пантелеімон, братія і гості монастиря в священному сані.

Після читання Євангелія на Божественній Літургії владика Павел звернувся до віруючих з архіпастирським словом, пояснивши притчу Господню про сіяча. «Уже дві тисячі років Свята Церква проповідує Воскреслого Христа, проповідується Слово Боже, але одиниці чують його, — сказав Намісник. — Наскільки ми очистимо свою душу, настільки наше серце буде готове прийняти слово Боже. Якщо ми направимо свої стопи до Бога, то ми принесемо і гідний плід. І в повній мірі цей шлях змогли пройти і виконати люди святі: мученики, преподобні, святителі, безсрібники. А зовсім недавно — мученики і сповідники ХХ століття. Це ті люди, які зерно Божественної мудрості сприйняли в повній мірі, і в них воно проросло їх подвигом, сльозами, добрими справами».

Далі владика Павел розповів про сповідника схиархієпископа Антонія (Абашидзе), який подвизався в Святий Лаврі після її відкриття у воєнний час: «Тут знайшов спокій і останній притулок преподобний Антоній. Ми його величаємо як преподобного, тому що він уподібнився великим подвижникам благочестя. Господь сподобив його бути приліченим до лику святих Печерських отців, і ми отримуємо від нього велику допомогу в скорботах і спокусах».

На завершення Намісник Лаври побажав усім, хто молився за богослужінням, прийняти і виконувати слово Боже. «Будемо, дорогі браття і сестри, обробляти грунт свого серця, щоб не загубити свою душу, ціна якої Божественна кров і страждання нашого Спасителя. Будемо дітьми Божими, прославляючи Святу Трійцю і угодників Божих, щоб стати спадкоємцями Царства Небесного!» — завершив владика.

Під час богослужіння підносилися сугубі молитви про припинення «згубної пошесті» та дарування Божої допомоги лікарям.

Після закінчення Літургії митрополит Павел подякував владиці Пантелеімону, братії, що співслужили, й усім присутнім в цей день в храмі за молитви, після чого привітав причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн і прикликав на паству Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Неділя

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: