Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

22.05.2022

Неділя про самарянку. Перенесення мощей свт. Миколая Чудотворця

002

Починаючи з XI століття Церквою щорічно згадується велика подія, що супроводжувалася безліччю чудес. У день святкування перенесення мощей Святителя Миколая із Мир Лікійських до Барі у Києво-Печерській обителі були звершені урочисті богослужіння, які у храмі прп. Агапіта Печерського очолив Намісник Лаври.

Напередодні ввечері було звершено всенічне бдіння зі святковою літією, а наступного дня митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Божественну Літургію. Його Високопреосвященству співслужили архієпископ Бучанський Пантелеімон, братія та гості монастиря у священному сані.

Після читання Євангелія митрополит Павел розповів про бесіду самарянки зі Спасителем, а також про житіє Святителя Миколая, який з ранніх років став обранцем Божим для свідчення Православної віри. Розповідаючи про перенесення мощей Святителя Миколая із Мир Лікійських до Барі, владика Павел зазначив, що «Сила Божа не перестає дивувати нас силою благодаті, якою наситилися люди святі. Молитимемо Святителя Миколая, щоб за його заступництвом Господь помилував нас і нашу країну, і всі ми стали спадкоємцями Царства Небесного».

Святитель Миколай здавна був найбільш шанованим святим християнською Церквою, в тому числі і на Русі. Народився майбутній Святитель у Лікії, де згодом був архіпастирем. Нині це територія Туреччини. Святителя Миколая шанують як за благочестиве житіє, так і за швидку допомогу, що часто супроводжується чудесами.

До кінця свого життя він не залишав своєї пастви і з миром почив близько 345 року після Різдва Христового. У 1087 році венеціанські купці перенесли мощі святителя Миколая з Мир Лікійських, які на той час вже були заселені мусульманами, до міста Барі в Італії, де вони лежать і донині.

Святитель Миколай є покровителем у морі плаваючих, стражденних, вдів, він є заступником для кожної людини, яка звертається до нього у своїх молитвах і неодмінно отримує за його заступництвом благодатну допомогу від Христа Спасителя.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Неділя

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: