Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

07.08.2022

Неділя 8-ма після П’ятидесятниці. Святкування Успіння праведної Анни

009

У 8-й недільний день після великого свята Зішестя Святого Духа на апостолів цього року святкується пам’ять матері Пресвятої Богородиці праведної Анни.

Недільні богослужіння у Великій церкві Лаври очолив Намісник Києво-Печерської обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні братії та гостей монастиря у священному сані.

Після читання Євангелія владика Павел звернувся до пастви зі словом проповіді, пояснивши недільне читання цього дня про насичення людей рибою та хлібами. «По можливості ми повинні не осуджувати нікого, допомогти нужденним чим можемо, — продовжив Намісник. — Краще давати милостиню тим, хто просить, аніж просити самому. Таким чином ми позичаємо Самому Богу, Котрий все бачить».

Також митрополит Павел розповів про життя святих Богоотців, зазначивши: «Цього дня свята Анна переселилася в тиху пристань Царства Небесного. Господь через неї дарував усім нам відраду і втіху — Пресвяту Діву, Котра стала Чеснійшою від херувимів. Тому свята Анна також допомогла нам спастися і своїм терпінням подала приклад життя. Будемо такими ж старанними, дорогі браття і сестри, до молитви та християнського життя, усвідомлюючи свою гріховність і просячи допомоги у Бога, без якого ми нічого не можемо. Нехай сподобимося і ми стати спадкоємцями Царства Небесного з усіма святими!»

Під час Божественної Літургії підносилися особливі прохання про дарування миру та тиші в землі нашій українській, а також про благословення Боже для приймаючих у себе тих, хто був змушений залишити свої рідні будинки.

Після закінчення Літургії владика Павел подякував братії за молитви, привітав усіх, хто зібрався за богослужінням, зі святом, причасників із прийняттям Животворящих Таїн Христових, після чого прикликав на паству Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Неділя

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: