Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

06.11.2016

Неділя 20-та після П’ятидесятниці. Притча про багача і Лазаря

У недільний день Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Божественну Літургію в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських. Його Високопреосвященству співслужили єпископ Львівський і Галицький Філарет, а також братія обителі в священному сані.

Напередодні ввечері в тому ж храмі митрополит Павел очолив всенічне бдіння у співслужінні архієпископа Макарівського Іларія, єпископа Ірпінського Климента і братії монастиря.

Після читання Євангелія на Літургії владика Намісник звернувся до всіх віруючих із проповіддю, в якій розповів про сьогоднішнє євангельське читання. «Сьогодні Свята Церква пропонує нам притчу про багача і Лазаря, — сказав митрополит Павел, — багач мав багато, але не мав турботи про найголовніше — про майбутнє життя в Царстві Небесному. І його посмертна доля для нас служить нагадуванням про те, що ми повинні завжди піклуватися в першу чергу про життя будучого віку.
Всі блага і таланти ми повинні використовувати во славу Божу, для того, щоб дивлячись на нас, на наші справи і вчинки, люди самі йшли до Бога. Лазар хоч і був бідний, але не нарікав на своє життя і завжди приносив славу Богу. Саме він став спадкоємцем вічних благ. Господь показує нам, що які б скорботи нам не довелося перенести, ми завжди повинні підносити славу Богу і пам’ятати, що Господь не посилає нам більше, ніж ми можемо знести. І саме ці скорботи, ці випробування дають нам можливість успадковувати вічні блага в чергогах Отця Небесного!»
Також в цей день в Лаврі престольне свято — один з храмів освячений на честь нині шанованим ікони Пресвятої Богородиці «Всіх скорботних Радість». Літургію в цьому храмі очолив казначей Києво-Печерської Лаври архімандрит Нестор, а після співу запричасного стиха проповідь виголосив ієромонах Інокентій.

Вказавши на постійне заступництво Пресвятої Богородиці в нашому житті, отець Інокентій нагадав, що «…в світі немає жодної людини, у якої не було б якихось фізичних недуг. І всі ми знаємо, що виникають вони від недуг душевних, тобто наших гріхів. І тому, прославляючи сьогодні чудотворний образ Божої Матері «Всіх скорботних Радість», кожен православний християнин просить позбавити його від скорбот і недуг, які відвідують його душу і тіло.

На цій іконі зображені, як стражденні, які сподіваються визволення і спасіння, так і ті, хто вже досяг цього спасіння і вічної радості — це люди святі. І всі ми повинні прагнути до цього, до позбавлення від страждань, до прощення гріхів і до того, щоб заступництвом Пресвятої Богородиці всім нам стати спадкоємцями Царства Небесного!» — завершив ієромонах Інокентій.

 

Фото Юрія Томанюка і Андрія Євенчука

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Неділя престольне свято

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: