Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

06.02.2022

Неділя 33-тя після П’ятидесятниці. Собор новомучеників та сповідників Церкви Руської

008Першого недільного дня, який готує вірних до Великого посту, читається євангельська історія про зустріч Господа Іісуса Христа з Закхеєм.

Напередодні недільного дня всенічне бдіння у Трапезному храмі очолив Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. Його Високопреосвященству співслужили голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, браття та гості обителі у священному сані.

У сам день свята після читання Євангелія владика Павел звернувся до пастви з архіпастирським словом. «У цьому житті ми подібно до митаря Закхея повинні підніматися на духовну висоту, бо поки валяємося в тині духовній, ми не можемо побачити Христа. Щоб зустріти Господа, ми повинні, дорогі браття і сестри, підготувати своє серце.

Віруюча людина за допомогою Божою очищає його, і звідти відходить заздрість, наклеп, сріблолюбство, злість і ненависть. Вона одягається в Таїнстві Хрещення в Христа, скидаючи з себе все старе і гріховне. Поспішимо і ми подібно до Закхея прийняти в Себе Христа Спасителя!», – закликав усіх Намісник Лаври.

Також митрополит Павел нагадав про подвиг новомучеників та сповідників Церкви Руської, пам’ять яких звершувалася цього дня. «Напевно, немає жодної родини в нашому суспільстві, де хтось не претерпів за ім’я Христове, – продовжив Намісник. – Скільки людей було заслано чи розстріляно, лише з братії нашої Лаври могли за одну ніч розстріляти 18 людей!

Мученики і сповідники – друзі Христові, і нам потрібно на них рівнятися в любові до Бога і ближнього, зберігати Святу Православну віру і себе у Святій Церкві, щоб і нам стати спадкоємцями Царства Небесного з усіма мучениками та сповідниками!».

На заупокійній ектенії у храмах Лаври цього дня підносилися сугубі молитви за всіх спочилих, що постраждали в годину гонінь за віру Христову.

Браття і сестри, нагадуємо про те, що завтра звершується пам’ять сщмч. Володимира (Богоявленського), митрополита Київського (+1918). Пізню Літургію у Трапезному храмі очолить Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Павел.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Неділя

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: