Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

26.02.2023

Спомин Адамова вигнання. Прощена неділя

023

В останній день перед Великим постом, що зветься Прощеною неділею, також Неділею Адамова вигнання, Свята Церква нагадує своїм чадам історію гріхопадіння перших людей, через яку вони втратили блаженне життя в Раю.

Богослужіння недільного дня у храмі в ім’я прп. Агапіта Печерського очолив митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. Під час Божественної Літургії Наміснику Києво-Печерської Лаври співслужили братія та гості обителі у священному сані.

Після читання Євангелія владика Павел звернувся до пастви з архіпастирським словом, в якому розповів про Священну історію, яку нагадують церковні співи напередодні Святої Чотиридесятниці.

«Завтра, дорогі брати та сестри, ми вступаємо в період Великого посту, — продовжив Намісник Лаври. — Свята Церква називає його матір’ю цнотливості, що дає нам дух смирення і лагідності. Пророки і апостоли Христові, Сам Господь поклали початок посту і дали нам приклад для наслідування.

Святі отці порівнюють піст і молитву з двома крилами, які піднімають людину на духовну висоту. Ці чесноти проганяють диявола, який постійно спокушає людей до гріха. Не забуватимемо, що саме через непослух перша людина скуштувала заборонений плід, запропонований спокусником, і втратила солодощі Раю.

Ми всі духовно хворі і не можемо сказати, що не маємо гріхів. Будемо плакати про свої злодіяння та гріхи, подібно до Адама. Нехай дасть нам Господь дух покаяння, щоб гідно пройти через прийдешній період Великого посту і зустріти Славне Христове Воскресіння!»

Після закінчення Літургії митрополит Павел прочитав коліноуклінні молитви на початок посту і прикликав на паству Боже благословення.

Також Літургія була звершена в храмі на честь ікони Божої Матері «Всіх скорботних Радість». Богослужіння очолив блюститель Ближніх печер архімандрит Іоанн. Піснеспіви під час Літургії виконував хор КДАіС під керівництвом архімандрита Романа.

На завершення богослужінь паломникам для заговин було запропоновано трапезу.

Брати та сестри, нагадуємо, що сьогодні ввечері Предстоятель УПЦ звершить у цьому ж храмі Чин прощення.

Звертаємо вашу увагу на те, що уставні великопісні богослужіння будуть звершуватися у трьох храмах Лаври згідно з розкладом.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Неділя

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: