Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

26.10.2019

Намісник Лаври очолив недільне всенічне бдіння

002

Напередодні дев’ятнадцятого недільного дня після свята Святої Трійці Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел очолив всенічне бдіння в Успенському соборі. Владиці Павлу співслужили архієпископ Бучанський Пантелеімон, єпископ Баришівський Віктор, братія і гості Лаври у священному сані.

Після полієлея митрополит Павел звернувся до всіх, хто молився за богослужінням, зі словом настанови, в якому привітав прихожан і паломників Лаври з наступаючим недільним днем і днем пам’яті святих отців Сьомого Вселенського Собору, після чого продовжив: «Хотів би звернути вашу увагу, дорогі брати і сестри, на те, що зовсім недавно в нашій святій обителі почали відбуватися неприємні речі. Деякі люди мало того, що причащаються Святих Христових Таїн кожного дня, так деякі насмілюються причащатися в один день кілька разів на Літургії, яку звершують в різних храмах в різний час. Це є блюзнірством над великим Таїнством. Є інформація, що деякі навіть не приймають Тіло і Кров Спасителя, а по-блюзнірськи випльовують в посудини за межами храму і передають Святі Таїни іншим людям. Прошу вас, дорогі брати і сестри, не спокушатися на якісь розмови, вмовляння, але намагатися жити так, як заповідав Господь і як вчить Православна Церква.

Всі ті встановлення, які є в Церкві — вони Божі. Людині цілком достатньо причащатися раз на два тижні. Якщо відзначається свято, день народження, день ангела — ніхто не забороняє причащатися. Але не потрібно робити з Причастя якийсь ритуал. Так, допускається причащатися щодня, коли людина знаходиться в паломництві, коли людина хвора, а коли вона знаходиться на смертному одрі, то їй необхідно преподати Святі Дари, навіть якщо вона вже приймала їжу! Нам же, браття і сестри, потрібно дотримуватися всіх тих правил, які встановлені Церквою — необхідно бути на вечірньому богослужінні, читати Послідування до Святого Причастя, тримати триденний піст.

Нехай Господь допоможе всім нам перебувати в послуху Церкві, не слухати тих, хто говорить і штовхає нас на блюзнірські речі. Ще раз у всіх вас прошу вибачення, призиваю на вас Боже благословення, і нехай збереже в єдності всіх нас Господь!»

Нагадуємо, що завтра, в неділю, Божественну Літургію архієрейським чином у Великій церкві очолить Намісник Святої Печерської обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. Початок богослужіння о 8:30.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Неділя всеношна

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: