Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

17.05.2018

«Бог виступає при радісних окриках, Господь при голосі рога…»

У двонадесяте свято Вознесіння Господа нашого Іісуса Христа всенічне бдіння у Великій церкві очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Його Блаженству співслужили: керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископ Бучанський Пантелеімон, архієпископ Ніжинський і Прилуцький Климент, єпископ Баришівський Віктор, братія і гості Святої Печерської обителі в священному сані. Літію в співслужінні братії монастиря звершив єпископ Віктор.

Братське всенічне бдіння напередодні свята Вознесіння Господнього було звершено в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських. Бдінну службу очолив блюститель Ближніх печер архімандрит Єремія в співслужінні братії Лаври.

Свято Вознесіння Господнього є одним з дванадцяти двунадесятих свят Православної Церкви. Про подію Вознесіння йдеться в завершенні євангельських оповідань святих апостолів Марка і Луки. Іісус Христос після Свого Славного Воскресіння протягом сорока днів перебував на землі і являвся Своїм учням, утверджуючи і зміцнюючи їх в вірі. Під час Вознесіння Він вказав їм перебувати в Єрусалимі, давши при цьому обітницю Зшестя на них Святого Духа, що Свята Церква оспівує в тропарі свята: «…радість сотворивши ученикам обітницею Святого Духа».

Згідно з Євангелієм Спаситель вознісся на небо і сів праворуч Бога. Святитель Афанасій Великий трактує цю подію так: «Вознесіння Спасителя означає обоження Його людської природи, яка стає невидимою для тілесного ока».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель всеношна

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: