Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

28.10.2018

Неділя 22-га після П’ятидесятниці

20181028-FD8A0949Напередодні 22-го недільного дня після Дня Святої Трійці всенічне бдіння у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських очолив Священноархімандрит Святої Печерської обителі Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Предстоятелю Української Православної Церкви співслужили: Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископ Бучанський Пантелеімон, ректор Київських духовних шкіл єпископ Білогородський Сильвестр, братія і гості обителі в священному сані.

У сам недільний день Божественну Літургію в тому ж храмі звершив Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні архієпископа Бучанського Пантелеімона і братії Лаври.

Після читання Євангелія владика Павел звернувся до парафіян і численних паломників зі словом проповіді, розповівши про сьогоднішнє євангельське читання: «У ньому говорилося про сіяча, який вийшов сіяти. І одне зерно впало при дорозі, інше впало на місця кам’янисті, ще одне впало в терен, а останнє впало на добру землю» (див. Мф. 13:4-8). Владика навів святоотецьке трактування цієї притчі і продовжив: «Наскільки ми очистимо свою душу, настільки наше серце буде готове прийняти слово Боже. Якщо ми направимо свої стопи до Бога, то ми принесемо і гідний плід. І повною мірою цей шлях змогли пройти і виконати люди святі: мученики, преподобні, святителі, безсрібники. А зовсім недавно — мученики ХХ століття. Це ті люди, які зерно Божественної мудрості сприйняли повною мірою, і в них воно проросло їх подвигом, сльозами, добрими справами.

Іноді і нам, дорогі браття і сестри, варто задуматися про те, а чи правильно ми сприймаємо зерна Божественної благодаті і мудрості, чи правильно ми живемо і віруємо? Варто іноді наодинці подумати про те, що з нами відбувається, помолитися біля ікони Спасителя, усвідомити своє життя на сповіді перед священиком. І якщо ми себе не будемо виправдовувати, але попросимо Господа, щоб Він допоміг нам виправитися, то Христос неодмінно нас почує і допоможе створити нашу душу здатною для того, щоб в ній виросла віра Христова. Сьогодні багато говорять про Бога, і кажуть ті, хто ніколи Його не знав, ніколи не йшов услід за Ним. Для нас же головним має бути віддання себе в руки Божі. Ми не повинні багато міркувати про Бога, але смиренно виконувати Його святі заповіді, бо вони благі, і, виконуючи їх, ми маємо можливість спастися і досягти тихої пристані Царства Небесного, де всі святі перебувають!»

За богослужінням були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

Після закінчення Літургії митрополит Павел подякував владиці Пантелеімону, братії, що співслужили, і всім, хто зібрався в цей день в храмі, за молитви. Висловив слова вдячності владика Павел і хорам, які співали в недільний день за богослужінням, після чого привітав причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн і призвав на паству Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Неділя

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: