Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

12.09.2021

Неділя 12-та після П’ятидесятниці, пам’ять св. кн. Олександра Невського

006У 12-й недільний день після великого свята Зшестя Святого Духа на апостолів за Божественною Літургією читалася євангельська розповідь про багатого юнака, який прийшов до Господа Іісуса Христа з питанням: «Що зробити мені доброго, щоб мати життя вічне?» (Мф. 19:16). Також в цей день згадується перенесення нетлінних мощей благовірного великого князя Олександра Невського, у схимі Олексія (+1263) в Троїцький собор Олександро-Невської Лаври, де вони почивають по теперішній час.

Святкові богослужіння в Успенському соборі Києво-Печерської обителі очолив Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. За Божественною Літургією Його Високопреосвященству співслужили єпископ Коктебельский Агафон, братія і гості монастиря в священному сані.

Після читання євангельського зачала владика Павел звернувся до пастви зі словом проповіді, в якому роз’яснив історію про багатого юнака, яку в цей день пропонувала для віруючих Православна Церква, після чого продовжив: «У цій притчі Господь повчає нас правильно ставитися до земних благ. Багатство не засуджується, але нам буде служити на користь тільки тоді, коли ми ним розпорядимося і своїми руками роздамо тут. Тим самим ми покладемо його в Небесну скарбницю. Використовуючи дароване зараз від Бога, ми покликані послужити ближнім, і цим можна приготувати собі обителі небесні і прикрасити їх своїм добродійним життям через віру в Іісуса Христа».

На завершення архіпастирського слова Намісник Лаври розповів про ратні і духовні подвиги святого князя Олександра Невського, а також про чудеса, які були звершені ним після відшестя до Господа.

Під час богослужіння підносилися сугубі прохання і молитва, що читається «під час згубної пошесті».

Благовірний князь Олександр Невський народився і жив в ХІІІ столітті, був Новгородським князем, великим князем Київським, а потім – Володимирським. Святий князь прославився як палкий захисник Православної віри від зазіхань римо-католиків, а також як захисник Святої Русі від монголо-татарської навали.

В одну зі своїх поїздок в Орду святий князь Олександр захворів і, прийнявши схиму з ім’ям Олексій, помер 14 листопада 1263 року. Спочатку святий Олександр Невський був похований в монастирі на честь Різдва Христового у Володимирі. У 1724 році за наказом Петра I його мощі були урочисто перенесені до Санкт-Петербургу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.



Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Неділя

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: