Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

15.07.2018

Митрополит Павел очолив богослужіння в Неділю 7-му після П’ятидесятниці

004У сьомий недільний день після Дня Святої Трійці Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Божественну Літургію в Успенському соборі обителі. Владиці Намісникові співслужили братія монастиря в священному сані.

Напередодні ввечері митрополит Павел у співслужінні архієпископа Бучанського Пантелеімона і братії Лаври очолив всенічне бдіння в тому ж храмі.

Після читання Євангелія на Літургії владика Павел звернувся до парафіян Лаври і паломників зі словом проповіді, розповівши про зміст апостольського і євангельського читання цього дня: «У чому ж полягає служіння нашому ближньому, про яке говорить святий апостол Павел? Це служіння нашим батькам, людям стражденним, тим, хто не може встати з ліжка. Ми покликані, дорогі браття і сестри, творити справи милосердя. Роблячи милість, іноді ми задаємося питанням, дати її або не дати, але потрібно запитати у себе про те, кому це більше потрібно — тобі чи тому бідному? Милостиня і милосердя підносять людину і підіймають її з пекла. А скупість, злість і ненависть, навпаки, опускають людину з тих вершин, до яких вона повинна прагнути. Тому Свята Церква невпинно просить і благає, щоб ми мали любов між собою, щоб ця любов була справжньою, нелицемірною, від чистого серця, адже саме такою любов’ю Христос любить нас з вами. Тому апостол і закликає нас сьогодні служити один одному, служити вірою і правдою, не чекати нічого взамін, не очікувати ніякої нагороди, адже людина може нам віддячити чимось, але вона не може дати нам і частки того, що приготував Господь тим, хто любить Його і творить діла милосердя.

Господь Серцевидець знає, чого ми потребуємо. Він бачить наші вчинки і хороші, і погані. І сьогодні в Євангелії Господь показує нам приклад милосердя. До Нього привели двох сліпців. Господь не спитав у них звідки вони, чи мають вони чим віддячити за зцілення, Він не запитав, якого вони роду, яку посаду займають. Він тільки лагідно запитує, а вірують вони, що Він — Христос Спаситель світу? І тільки вони відповіли, як відразу ж прозріли по одному слову Господню. Творче слово — воно дієве, владне і сильне! Господь повеліває стихіями, природою, повеліває зникнути нашим пристрастям і недугам, хворобам і порокам. Він робить все це через Свою милість і милосердя! А ми, наслідуючи Його приклад, наслідуючи Його, стаємо гідними того, щоб стати спадкоємцями Царства Небесного і бути співцями Пресвятої Трійці на віки віків!»

Під час Літургії молилися за упокій новопреставленого єпископа Тихона, який з 2014 по 2018 рік був керуючим Івано-Франківською єпархією Української Православної Церкви.

За богослужінням були піднесені сугубі молитви за мир в Україні.

Після закінчення Літургії митрополит Павел нагадав про ті заходи, які будуть проходити в Лаврі з нагоди 30-річчя відродження чернечого життя в Лаврі, після чого подякував братії, які співслужили, за молитви, привітав причасників з прийняттям Святих Христових Таїн і призвав на всіх, хто молився в цей день в храмі, Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Неділя

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: