Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

07.10.2018

Митрополит Павел звершив богослужіння 19-ї Неділі після П’ятидесятниці

004-2

В дев’ятнадцятий недільний день після свята Святої Трійці Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел очолив Божественну Літургію в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських. Владиці Намісникові співслужили братія і гості Святої Печерської обителі в священному сані.

Напередодні ввечері митрополит Павел у співслужінні архієпископа Ніжинського і Прилуцького Климента і братії монастиря звершив недільне всенічне бдіння в тому ж храмі.

Після читання Євангелія на Літургії владика Павел звернувся до пастви і численних паломників зі словом проповіді, розповівши про недільне зачало, яке пропонувалося для прочитання, після чого продовжив:

«Ніхто інший, як тільки Сам Господь керує життям людини. Ми знаємо, як повинні діяти, як повинні жити, але дуже часто ми чинимо неправильно. І якщо людина будує своє життя не з волі Божої і не за Його заповідями, то сама стає винуватцем всіх тих бід і негараздів, які відбуваються в її житті. Але якщо ж ми живемо за заповідями, то Він виконає слова апостола Павла про те, що «що на серце людині не впало» (1Кор. 2:9), яку велику радість приготував тим, хто любить Його. І у нас в житті бувають такі моменти, коли ми відчуваємо присутність Бога.

Якщо ми безперестанно з’єднуємося з Богом в молитві, в Його Святих Таїнах, то відчуваємо Його реальну присутність в нашому житті. Явним прикладом того, як люди могли стяжати таку благодать, є святі отці і їхні нетлінні мощі. Ми бачимо, як вони жили, і їхнє життя — це найкраща проповідь і приклад для нашого життя. Потрібно у всьому бути подібними до них в житті. Приходячи в храм, потрібно залишити всяке піклування за його стінами і тут, під час звершення богослужіння, постаратися від щирого серця помолитися Богу, дякуючи Йому за всі Його милості. Господь бо закликає нас любити і цінувати один одного. Він показує нам, що без Нього нічого не відбувається в нашому житті. Нам потрібно навчитися цінувати час, відведений нам для покаяння, і сподіватися на милосердя Боже, яке нам так необхідне. Господь не залишає людину ніколи і посилає нам все необхідне для спасіння. Господь хоче, щоб людина жила і була в доброму здоров’ї, пройшла всі життєві перипетії і не знала ніякої скорботи.

Наші добрі справи, наше боговгодне життя, виконання заповідей Христових, вірність Його Святій Церкві, слідування за Христом — ось те, що допомагає нам стати спадкоємцями Царства Небесного. Вступаючи в Церкву через Таїнство Хрещення, дорогі брати і сестри, з гідністю пронесем ж це ім’я християнина, постараємося з кожним днем ставати тільки краще і чистіше, щоб у вічності всі ми могли оспівувати всечесне і велике ім’я Отця і Сина і Святого Духа на віки віків!»

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні.

Після закінчення Літургії митрополит Павел подякував братії, які співслужили, за молитви, привітав причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн, побажавши, «щоб вони послужили кожному з нас для зцілення наших душевних і тілесних недугів», після чого нагадав, що 11 жовтня буде святкуватися Собор преподобних отців Печерських, що в Ближніх печерах почивають, і попросив усіх прихожан прийняти в цей день участь у богослужіннях, щоб «Господь почув молитви і не дав на поталу нашу з вами велику святиню». На завершення владика призвав на всіх, хто молився за богослужіннням, Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Неділя

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: