Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

20.08.2017

Неділя 11-та після П’ятидесятниці

 

000У недільний день 11-ї седмиці після П’ятидесятниці Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну Літургію в Успенському соборі Лаври. Його Блаженству співслужили Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, єпископ Баришівський Віктор, а також братія і гості обителі в священному сані. Напередодні ввечері у Великій церкві Первосвятитель очолив всенічне бдіння.

Після читання Євангелія Блаженніший Митрополит Онуфрій звернувся до парафіян Лаври і численних паломників з проповіддю, в якій розповів про те, яку притчу в цей недільний день пропонує нам Свята Православна Церква. «У цій притчі йдеться, що Царство Небесне подібне до Царя, який захотів розрахуватися зі своїми рабами, — сказав Блаженніший Владика. Для того, щоб увійти в Царство Небесне, ми повинні пробачити свого ближнього і всі дані Богом таланти повинні використовувати для творення добра. Ми повинні пробачити своєму ближньому ті проступки, які він зробив перед нами. Без волі Божої нічого не відбувається в цьому світі. Якщо ближній нас ображає, кривдить, значить Бог попустив йому це зробити. І людина повинна його пробачити, не забуваючи при цьому дякувати Богові. Гріх є духовною хворобою, і щоб позбутися цієї хвороби Господь посилає ліки — ті вчинки, які нам не подобаються і які скоюють наші ближні. Якщо ми приймаємо ці скорботи і терпимо наших ближніх, значить, ми приймаємо ліки від Небесного Лікаря і зціляємося, стаємо здатними увійти в життя вічне. Господь лікує наші хвороби, допомагає нам позбутися гордині через ті гіркі ліки, які Він дає нам через наших ближніх, які роблять нам щось, що нам не подобається. Буває так, що ми це знаємо, розуміємо, але не можемо пробачити. Розумом ми знаємо, що потрібно пробачити, що Бог попустив все це, але серце не хоче цього робити. Як тоді діяти? Ми повинні, принаймні, не мстити своєму ближньому за те, що він несправедливо нас образив. Ось якщо ми це зробимо, якщо ми не помщаємось, це вже і є перша ступінь вибачення. Нехай Господь, дорогі браття і сестри, допомагає нам бути терплячими, тому що саме Бог нам попускає ці випробування, це є ті гіркі ліки, які Господь дає, щоб знищити нашу гординю і зробити нас гідними, здатними бути причасниками вічного життя на Небі!»

Під час Літургії Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив дияконську хіротонію.

Після закінчення богослужіння Предстоятель УПЦ подякував архіпастирям, які співслужили, і братії за молитви і закликав на всіх молільників Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель Неділя

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: