Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

08.07.2018

«Віра сповідується справами нашими і молитвою»

001У недільний день Божественну Літургію (а напередодні — всенічне бдіння) у Великій церкві Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Його Блаженству співслужили: Намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, архієпископ Бучанський Пантелеімон, єпископ Баришівський Віктор, а також братія і гості монастиря в священному сані.

Після читання Євангелія Блаженніший Владика звернувся до пастви з проповіддю. Він навів трактування євангельського зачала, яке пропонується Церквою для прочитання в цей день в храмі — про чудо зцілення розслабленого. «Господь створив багато чудес, показав багато знамень, і в кожному чуді є щось повчальне, — продолжив Предстоятель. — Чудеса — це торжество життя. У цьому чуді зображується сила віри. Віра в Бога — це є та доброчесність, якою ми спасаємося. Але як дізнатися, вірує людина або не вірує? Ми не можемо побачити весь внутрішній світ людини, але віра сповідується справами нашими і молитвою. Молитва є вираз нашої віри в словах, а добрі справи — це вираз нашої віри в житті. Справи — це є безмовна молитва, в якій ми також просимо, щоб Господь був до нас милостивим».

Далі Блаженніший Владика розповів про значення молитви церковної і домашньої, яку людина звершує за себе, за близьких і за недругів. «Молитва — це словесний вираз нашої віри, вона має дуже велику силу. Ми своєю молитвою можемо допомагати іншим людям, можемо підтримувати їх в біді, можемо витягати їх з гріховного болота!

Але ми повинні пам’ятати, що добрі справи і наша віра вимагають зусиль. Якщо людина вірить Богу, то вона мусить докладати зусиль, щоб свою віру засвідчити і молитвою, і добрими справами. Нам не завжди хочеться молитися, нам не завжди хочеться робити добро, а частіше не хочеться, ніж хочеться. Але людина повинна розумно себе до цього примушувати. Саме для цього і дана нам свободна воля — щоб ми примушували себе до добра, щоб ми себе змушували робити добро, щоб ми змушували себе молитися, змушували себе йти в храм, змушували себе йти на сповідь, робити внутрішній аналіз свого життя. Коли людина примушує і заставляє себе, вона входить в міру духовної досконалості. І тоді Боже благословення буде над нами! І в останні часи ми станемо спадкоємцями того блаженного життя, яким насолоджуються святі, що жили в молитві і добрих справах і прославляють зараз на небі Єдиного в Трійці Бога!», — завершив Митрополит Онуфрій.

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні.

За Літургією Первосвятитель звершив священицьку та дияконську хіротонії.

Після закінчення Божественної Літургії Блаженніший Митрополит Онуфрій подякував архіпастирям і духовенству, які співслужили, за молитви, причасників привітав з прийняттям Святих Христових Таїн і призвав на паству Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель Неділя

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: