Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Важливі новини

06.03.2022

«Наскільки ми пробачили, настільки буде пробачено нам»

015Напередодні Святої Чотиридесятниці під час богослужінь згадується Адамове вигнання з Раю. «Седе Адам прямо рая…», — так оспівує Православна Церква цю подію в одній із стихир, які співаються на всеношному бдінні. Ми закликаємося до скрушення своїх гріхів так, як плакав Адам, коли втратив Рай після гріхопадіння. Церква допомагає очистити свою душу через покаяння. І цим зворушливим настроєм просякнуте все богослужіння Великого посту, готуючи нас до радісної зустрічі головного християнського свята — Світлого Христового Воскресіння.

Вечірнє недільне богослужіння (а в самий день свята — Божественну Літургію) у храмі в ім’я преподобного Агапіта Печерського очолив Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні архієпископа Бучанського Пантелеімона та духовенства обителі.

Після читання Євангелія владика Павел розповів про події, пов’язані з відпаденням першої людини від Бога.

«Тільки через покаяння, дорогі браття і сестри, ми можемо повернутися в той блаженний Рай, який чекає на кожну людину, — продовжив Намісник Лаври. — Треба пам’ятати, що прощаються людині її гріхи настільки, наскільки вона прощає своєму ближньому. Наше життя з Богом залежить від кожного з нас – наскільки ми пробачили, настільки буде пробачено нам. Коли тільки людина очистить своє серце покаянням, сльозами скрушення та ділами милосердя, тоді Господь відкриває глибини таємниці Своєї благодатної допомоги.

Тому потемненим розумом не можна осягнути милості Божої, і починаються єресі та розколи, погрози та страждання. Ми повинні завжди пам’ятати, що Господь не залишає людину, і наша допомога від Бога, Який створив Небо та землю.

Якщо хтось зневіряється, то читайте більше житія святих, подвиг Іоанна Предтечі та прп. Марії Єгипетської. Богу все можливо, і за молитвою з вірою і скрушенням нам може бути повернений загублений Рай. Але при цьому має бути любов до ближнього, а якщо вона не вичерпається, то буде любов і до Бога. Тоді Господь сподобить нас Царства Небесного, уготованого тим, хто любить Його!»

За богослужінням молилися за мир і тишу в Україні, а також про милість Божу та терпіння для тих, хто змушений залишити свої будинки.

Після закінчення Літургії митрополит Павел подякував владиці Пантелеімону та братії, що співслужили, за молитви, привітав усіх з неділею, причасників — з прийняттям Животворячих Таїн Христових і прикликав на всіх Боже благословення.

Після чого парафіяни та паломники Лаври були запрошені на трапезу.

Увечері цього ж недільного дня Намісник очолив у храмі прп. Агапіта Печерського вечірню із Чином прощення. Після прочитання уклінних молитов владика Павел випросив у всіх віруючих прощення, після чого кожен зміг підійти отримати благословення на майбутній Великий піст у Архіпастиря.

Також владика Павел прочитав напутнє слово Предстоятеля УПЦ:

«…Блага перспектива Великого посту навчитися жити у мирі з Богом та у злагоді один з одним, — зокрема сказав Предстоятель УПЦ.

«Тому благословляю всім чадам Української Православної Церкви протягом Великого посту щодня прочитувати по одному розділу Святого Євангелія та робити три земні поклони заради припинення війни, подолання ворожнечі на нашій багатостраждальній українській землі та вічного спасіння у Христі Іісусі Господі нашому», — закликав Блаженніший Митрополит Онуфрій.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Неділя

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: