Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

15.08.2021

Намісник очолив урочистості в Іосафатовій долині

003Щорічно в Україні в перший день після святкування Винесення Чесних Древ Животворящого Хреста Господнього проводиться хресний хід до Іосафатової долини, розташованої біля села Голинчинці Вінницької області. Ще на початку XX століття це було відоме місце паломництва, яке вже протягом 15 років знову приваблює до себе безліч віруючих. Традиційно тут багато вірних ставлять хрести на знак того, що готові з Божою допомогою нести свій життєвий хрест. Відповідно до місцевого передання, на цьому місці явилася Пресвята Богородиця, після чого в 1923 р. було виявлено цілюще джерело.

Цього року урочистості очолив в Іосафатовій долині глава Синодальної комісії у справах монастирів Української Православної Церкви митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. Намісник Києво-Печерської Лаври, а також митрополит Могилів-Подільський і Шаргородський Агапіт, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, архієпископ Бучанський Пантелеімон, архієпископ Конотопський і Глухівський Роман, архієпископ Фастівський Даміан, єпископ Ладиженський Сергій звершили в цьому прославленому місці Божественну Літургію.

Після читання Євангелія владика Павел звернувся до численних паломників, розповівши про чудо примноження хлібів для народу Господом Іісусом Христом, а також про перекази про чудеса в Іосафатовій долині, продовживши: «За молитвами Божої Матері, Котра явила Свою милість на цьому святому місці, Господь укріпить усіх нас на життєвому шляху, утвердить в Православній вірі, а ми будемо просити у Бога зберігати нас в Єдиній, Святій і Апостольській Церкві, яку не здолають врата пекла. Нехай пошле добрих пастирів для слухняних словесних овець і приведе всіх нас до Царства Небесного!»

Після закінчення Літургії митрополит Павел подякував правлячому архієрею митрополиту Агапіту, архієреям і духовенству, що співслужили, за радість спільної молитви та прикликав на всіх віруючих Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: