Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Важливі новини

16.01.2022

Намісник Лаври звершив відспівування Л. В. Деркача

003У Неділю перед Богоявленням митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив заупокійні богослужіння по новопреставленому Леоніду Деркачу. В Трапезному храмі обителі Наміснику Києво-Печерської Лаври співслужили митрополит Білоцерківський і Богуславський Августин, численне духовенство.

 Після євангельського читання, що оповідає про служіння Іоанна Предтечі перед Хрещенням Господнім, владика Павел звернувся до віруючих з архіпастирським словом. «Без покаяння, дорогі браття і сестри, не може бути нічого доброго, — нагадав владика Павел. — Коли людина усвідомлює, що вона грішна і недостойна, але при цьому сподівається на милосердя Боже, тоді починається покаяння. Господь приходить до нас і стукає у двері наших сердець. Він зцілює і пом’якшує людські серця, і злих людей робить добрими.

002За молитвами Церкви Божої та її святих нехай пошле Він і нам Свою всесильну і цілющу Божественну благодать, щоб вона наповнила наші серця, дарувавши сенс життя, надію на милосердя Боже, вічне блаженство у Христі Іісусі Господі нашому».

На сугубій єктенії підносилися заупокійні молитви за новопреставленого, а по закінченні Божественної Літургії був звершений Чин відспівування.

004Леонід Васильович Деркач народився 19 липня 1939 року у м. Дніпропетровську. Його духовне становлення було нерозривно пов’язане з Києво-Печерською Лаврою. Свого часу він говорив: «Ніхто не знає, коли доведеться тримати відповідь перед Богом, і в цьому полягає сенс віри — не відступати від неї ні на секунду, ні у діях, ні у помислах. Упевнений, коли це правило стане частиною нашої свідомості, ми змінимося, зміниться суспільство, і багато проблем, які зараз здаються нерозв’язними, зникнуть».

Хай Господь помилує новопреставленого раба Свого і сподобить Його вічного життя. Вічна пам’ять рабу Божому Леоніду!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник відспівування

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: