Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

27.06.2020

Митрополит Павел попрощався з хірургом Петром Фоміним

00025 червня поточного року на 81-му році життя помер видатний український хірург, академік НАМН України, професор Петро Дмитрович Фомін. Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел вшанував пам’ять світила вітчизняної медицини, попрощався і провів Петра Дмитровича в останню путь.

Також митрополит Павел висловив слова співчуття рідним і близьким покійного в зв’язку з непоправною втратою, запевнивши, що молитви за раба Божого Петра завжди будуть підноситися в стінах Святої Печерської обителі.

Петро Фомін народився 10 вересня 1939 року в селі Бабєєво Темниківського району Мордовської АРСР. Після закінчення лікувального факультету Томського медичного інституту в 1962 році проходив навчання в клінічній ординатурі на кафедрі госпітальної хірургії. Відомий вчений-хірург зробив істотний внесок у наукове обгрунтування і розробку нових методів діагностики і лікування в хірургії, особливо доброякісних і злоякісних захворювань шлунково-кишкового тракту. Основними напрямками наукової діяльності Петра Фоміна були також різні аспекти вищої медичної освіти в Україні, участь в розробці державних стандартів по вивченню хірургічних дисциплін відповідно до міжнародних стандартів.

Петра Дмитровича по праву називали «найкращою хірургічної зіркою України, видатним вченим, прекрасною людиною, рятівником тисяч життів, наставником великої хірургічної школи».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник відспівування медицина

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: