Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

04.11.2016

Намісник Лаври вшанував Казанську ікону Пресвятої Богородиці

У день особливого вшанування ікони Божої Матері Казанської Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Божественну Літургію в храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських. Владиці Намісникові співслужив архієпископ Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон і братія монастиря в священному сані.

Після читання Євангелія митрополит Павел звернувся до пастви зі словом проповіді, в якому розповів як Цариця Небесна являє Свою милість, коли люди звертаються до Неї з молитвою і скорботним серцем. Історія святкування молитовного заступництва Богородиці про тих, хто молиться перед її чудотворним Казанським образом, пов’язана з поразкою іновірців, які напали на православних. «Коли іновірці йдуть силою, щоб поневолити людей, вони забувають про силу Божественної благодаті. Яка б сила не була у ворога, — зауважив Намісник, — наша непереможна зброя — Хрест Христовий і молитовний Покров Богородиці та угодників Божих. Тому що Господь сказав нам: “…Досить тобі Моєї благодаті, бо сила Моя здійснюється в немочі” (2Кор. 2:9) ».

Але не менш страшна невидима війна, яка ведеться проти диявола, котрий сіє злі думки в серцях людей:

«Головна біда нашого часу — непослух Церкві, диявол відводить від неї, вкладаючи в серце людини неправду, щоб ми озлоблювалися один на одного. Тому, якщо ми покаємося, звернемося від свого гріха, то прийде світ в душу і країну.

Закликавши молитися, щоб Господь укріпив нас, нашу Вітчизну привів до чертогів Отця Небесного, Високопреосвященніший Владика звернувся до Пресвятої Богородиці з молитовним зверненням: «Почуй молитву дітей Твоїх, Пречиста Діва, що стоять в святому храмі в Твоєму уділі. Принеси її до Твого Сина і збережи нас від видимих і невидимих ворогів. Пошли мир і здоров’я, а найголовніше — вічне спасіння».

Після закінчення Літургії був проспіваний тропар, кондак і величання перед Казанської іконою Пресвятої Богородиці. Владика Павел подякував архієпископу Пантелеімону і співслужащій братії за молитви, привітав усіх зі святом однієї з найшанованіших ікон Божої Матері і закликав на всіх Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник ікони

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: