Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

29.07.2020

Митрополит Павел взяв участь у відкритті виставки «Небесні покровителі»

00229 липня поточного року в Києво-Печерській Лаврі відбулося відкриття виставки «Небесні покровителі», приуроченої до Дня Хрещення Київської Русі. Організаторами виставки виступили Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник та Києво-Печерський монастир. На запрошення дирекції заповідника у відкритті виставки взяв участь Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел.

У зверненні до організаторів та гостей виставки владика Павел подякував співробітникам заповідника за труди на благо Лаври і для просвітництва людей, розповів про експонати виставки, після чого продовжив: «Я не можу назвати трудівників нашого заповідника-музею співробітниками, тому що ми одна сім’я, адже співробітники приходять і йдуть, а ви, бачачи в цьому покликання, працюєте для слави Божої та для нашої святої Лаври. Щиро сподіваюся, що наші спільні починання стануть доброю традицією, щоб якомога більше проходило у нас в Лаврі подібних виставок.

Я ще раз сердечно дякую вам за вашу працю, адже незважаючи ні на що, не дивлячись на перешкоди, які можуть виникати, ви звершували тут своє служіння. Нехай Господь завжди зміцнює вас у всіх ваших справах, а благословення Боже неодмінно перебуває з усіма вами!»

Серед експонатів виставки є ікони, зразки живопису, художнього металу, дерев’яної скульптури, які представляють собою духовну традицію шанування небесних покровителів в мистецтві. У числі експонатів також ікони з ризниці Успенського собору і ризниці Намісника Києво-Печерської Лаври митрополита Павла. Найдавнішою іконою, представленою на експозиції, є ікона святого апостола Симона, датована шістнадцятим століттям.

На завершення заходу владика Павел оглянув експонати виставки, після чого преподав усім архіпастирське благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник ікони Заповідник

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: