Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

05.08.2020

Митрополит Павел вшанував Почаївський образ Пресвятої Богородиці

002

У день, коли всією повнотою Православної Церкви особливо шанується Почаївський образ Божої Матері, Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел очолив ранню Божественну Літургію в Хрестовоздвиженському храмі. Його Високопреосвященству співслужили братія Святої Печерської обителі в священному сані.

Напередодні ввечері владика Намісник у співслужінні братії Лаври звершив всенічне бдіння з літією в тому ж храмі.

Після читання Євангелія на Літургії владика Павел звернувся до пастви зі словом проповіді, в якому розповів про історію Почаївської ікони Пресвятої Богородиці, після чого продовжив: «Сьогодні Сама Пресвята Богородиця зібрала нас в цьому святому храмі, щоб прославити Її в дивному образі, який ми називаємо «Почаївським». Ми повинні з особливим благоговінням ставитися до всіх святих ікон, і особливо до ікон Пресвятої Богородиці, адже ми вшановуємо Її як «чеснішу від Херувимів і незрівнянно славнішу від Серафимів».

Господь завжди укріплював Почаївську обитель і нашу країну молитвами Богородиці, і тому ми повинні невпинно вдаватися до Її заступництва. Ми не зробили нічого гідного для того, щоб Господь помилував нас, але Він по Своїй милості, по молитвам Своєї Пречистої Матері і по молитвам всіх святих милує і спасає нас. Ми завжди чекаємо знамень з Неба, але ми повинні пам’ятати, що головне – вірити і безперестану молитися. Не будемо ж просити знамень, тому що вони вже є, Господь являє їх в тих подіях і благодіяннях, що відбуваються в нашому житті, але ми самі не хочемо їх бачити і знати.

Ми молимося перед усіма іконами Пречистої Діви і розуміємо, що тільки перед святим образом Богоматері зі сльозами ми можемо відчути ту Божу милість і Божу благодать, які нам так необхідні. Ми всі страждаємо в цьому світі, але є Відрада і Розрада – Божа Матір. І нехай Вона завжди буде нашою Заступницею перед Її Сином і Богом, нехай Вона ніколи не залишить нас, хоч ми часто робимо щось неналежне. Нехай же Їй і Її Сину буде слава від нас грішних на віки віків!»

Під час богослужіння підносилися сугубі прохання і молитва, що читається «під час згубної пошесті».

Після закінчення Літургії митрополит Павел подякував братії, що співслужили, за молитви, привітав причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн і призвав на всіх архіпастирське благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник братське богослужіння ікони

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: