Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

08.09.2017

Митрополит Павел вшанував Володимирський образ Божої Матері

000У день, коли Православною Церквою особливо шанується ікона Пресвятої Богородиці Вишгородсько-Володимирська, Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Божественну Літургію в Хрестовоздвиженському храмі обителі. Його Високопреосвященству співслужили братія монастиря в священному сані.

Після читання Євангелія митрополит Павел звернувся до парафіян і паломників з проповіддю, в якій розповів історію Володимирської ікони Божої Матері, про обставини, що супроводжували її перенесення з Вишгорода до Володимира, а потім до Москви, про ті дива і знамення, які відбувалися від цієї чудотворної ікони і про те безперервне заступництво Пресвятої Богородиці, яким Вона покриває кожну віруючу людину.

«Без віри життя людини стає безглуздим, — продовжив владика Павел, — бідна духом та людина, якщо в її житті немає місця Христу, тому що ми образ Його і подоба. Він прийшов нас спасти і навчив нас нести свій життєвий хрест. У ці дні, як і в усі дні нашого життя, ми потребуємо Божої милості і благодаті. І Божа Матір завжди являла Свою милість! Вона завжди перебуває з нами і безперестанно молиться про нас, про влаштування нашого земного життя і про те, щоб в належний час ми стали спадкоємцями Царства Небесного і отримали вічні блага в Царстві Її Сина».

Розповів Владика і про житіє і подвиги шанованих сьогодні святих мучеників Адріана і Наталію, які жили і постраждали на початку IV століття, продовживши: «Вони є для нас прикладом для того, щоб, дивлячись на їх подвиг, ми не відпали ніколи від Христа і Його Святої Церкви. Господь ніколи не допустить нам загинути, якщо ми тільки від щирого серця будемо бажати спасіння для своєї душі і робити для цього все можливе. Через терни, через гоніння, через муки, паплюження, отруєння — але Господь обов’язково приведе нас до тихої пристані Свого Царства. Він не дасть нам загинути, було б тільки наше благе зволення, щоб Дух Святий вселився в нас і освятив нас. Сьогодні ми просимо, щоб Божа Матір була поруч з нами завжди, не станемо відганяти Її від нас нашими поганими вчинками, але будемо просити Її, щоб Вона благала Свого Божественного Сина, і ми гідно змогли прославити в Трійці Єдиного Бога Отця і Сина і Святого Духа на віки вічні!».

Після закінчення богослужіння владика Намісник подякував братії, які співслужили, за молитви, всіх іменинників і іменинниць привітав з днем пам’яті святих мучеників Адріана і Наталії, привітав причасників з прийняттям Святих Христових Таїн і закликав на всіх Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник братське богослужіння ікони

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: