Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

29.08.2019

Намісник Лаври очолив урочистості в Ніжинській єпархії

001В день, коли всією повнотою Православної Церкви звершується особливе вшанування Перенесення Нерукотворного Образа Господа нашого Іісуса Христа, глава Синодальної комісії у справах монастирів, Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел очолив Божественну Літургію в Свято-Миколаївському Пустинно-Рихлівському монастирі Ніжинської єпархії Української Православної Церкви. За Літургією владиці Павлу співслужили: митрополит Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій, правлячий архієрей Ніжинської єпархії митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, архієпископ Конотопський і Глухівський Роман, численне духовенство.

На малому вході настоятелька монастиря монахиня Олімпіада була зведена в сан ігумені з покладанням наперсного хреста і врученням жезла. Також читець Микола Голуб був зведений в іподиякони.

Після читання Євангелія митрополит Павел звернувся до всіх, хто молився за богослужінням, зі словом проповіді, в якому розповів про історію Нерукотворного Образа і про ті чудеса, які відбувалися і продовжують відбуватися від цього дивного образу, після чого продовжив: «І сьогодні відбувається багато чудес, дорогі браття і сестри, тільки ми не можемо їх розгледіти. А щоб побачити ці чудеса, ми повинні виправити своє життя, спрямувати його на той шлях, який веде до спасіння. Будемо ж як можна частіше звертатися до нашої історії, до історії Церкви, до церковного Передання, тому що неможливо, не знаючи історії, робити щось у своєму житті. Нехай Господь і Його Пречиста Мати за молитвами Своїх святих угодників почують і наші молитви, щоб усім нам разом з ними стати праворуч слави Господньої і досягти тихої пристані Царства Небесного!»

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

Після закінчення Літургії було звершено освячення накупольного хреста, після чого владика Павел передав владиці Клименту благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, подякував архіпастирям і духовенству, що співслужили, за молитви, привітав усіх зі святом Перенесення Нерукотворного Образа Спасителя, а тих, хто причащався — з прийняттям Животворящих Христових Таїн. Особливі слова вітання були адресовані матінці-ігумені і сестрам обителі: «Вас Господь покликав нести чернечий послух у цій древній обителі, де стільки ще належить зробити для відродження її колишньої слави». На завершення митрополит Павел преподав усім архіпастирське благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник монастирі

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: