Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

22.05.2021

Намісник Лаври очолив Літургію в Покровському монастирі

Починаючи з XI століття, Православна Церква згадує перенесення мощей Святителя Миколая з Мир Лікійських в Барі.

У день пам’яті цієї великої події, яка супроводжувалася безліччю чудес, в храмах Лаври були звершені святкові богослужіння. Напередодні всенічне бдіння у Великій церкві звершив Намісник Києво-Печерської обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел.

У сам день свята владика Павел очолив Божественну Літургію в жіночому Покровському монастирі Києва в співслужінні керуючого справами УПЦ митрополита Бориспільського і Броварського Антонія, та також духовенства обителі. Після читання Євангелія митрополит Павел розповів про житіє святого, який став з самих ранніх років обранцем Божим для свідоцтва Православної віри. Розповідаючи про перенесення мощей Святителя Миколая з Мир Лікійських в Барі, владика Павел зазначив, що жителі цього місця, коли дізналися про те, що мощі святителя були відвезені з їх міста, жахнулися.

«Сила Божа не перестає дивувати нас силою благодаті, якою нап’ялися люди святі, – продовжив митрополит Павел. – Будемо молити Святителя Миколая, щоб за його молитвами Господь помилував нас і нашу країну, і всі ми стали спадкоємцями Царства Небесного».

Спочатку святий Миколай був похований в церкві в Мирах на території сучасної Туреччини. У травні 1087 року італійськими купцями мощі святителя були перевезені до Італії і в даний час знаходяться в крипті базиліки Святого Миколая у місті Барі в Італії.

Святитель Миколай є покровителем тих, хто плаває в морі, стражденних, вдів. Він заступається за кожну людину, яка звертається до нього в своїх молитвах. Той, хто щиро прибігає до святого, неодмінно отримає за заступництвом Божого угодника благодатну допомогу від Христа Спасителя.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник свт.Миколай

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: