Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

19.12.2016

Митрополит Павел вшанував пам’ять Святителя Миколая Чудотворця

В день, коли всією повнотою Православної Церкви звершується пам’ять одного з найбільш шанованих Божих угодників — Святителя Миколая, архієпископа Мир Лікійських Чудотворця, в стінах Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври були звершені урочисті богослужіння.

Напередодні ввечері в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив всенічне бдіння. Його Блаженству співслужили Намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, ректор Київських духовних шкіл митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископи Бучанський Пантелеімон, Макарівський Іларій, а також братія монастиря в священному сані.

В сам день свята Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні єпископа Діонісія (Константинова), братії обителі звершив Божественну Літургію в тому ж храмі.

Після читання Євангелія митрополит Павел, звертаючись до віруючих, нагадав про те, що: «Господь хоче, щоб всі люди виконували Його заповіді. Він визначив все для спасіння людини. Іудеї були навчені через Святе Письмо і Старий Заповіт, Господь зробив все для обраного народу. Що ж заважає їх спасінню і затьмарює їх розум? Причина в тому, що коли людиною опановує гордість, вона ставить в центрі всього себе, а не Бога. Нам же потрібно бути синами Божими. Від дванадцяти апостолів проповідь Христа поширилася по всьому Всесвіті. Вони передавали істинне вчення, про яке говорив Христос».

Владика Павел розповів коротко про смисл аріанської єресі і про те, як Святитель Миколай встав на захист істинної віри: «З’явилися єретики, які не могли вмістити, що Ісус Христос — Бог і Людина. Суть аріанства полягає в тому, що нібито (за безпідставним твердженням) був час, коли не було Сина Божого. Це відбувалося під час земного життя Святителя Миколая, і він виступив ревнителем істинної віри і викривачем єресі Арія на Першому Вселенському Соборі». Високопреосвященніший Намісник продовжив розповідь про позбавлення сану Святителя Миколая за різку відсіч єретикам, про те, як дивним чином Господь відновив його в архієрейському сані.

Митрополит Павел на завершення слова закликав наслідувати угодників Божих: «Віра святих мужів досі свідчить про їх праведне життя. До Святителя Миколая притікає весь світ. Він не помер, він досяг святості і його заступництвом у Престолу Божого Господь виконує наші благання і прохання. До нього прибігають сироти, вдови, мореплавці. І він чує всіх. Віримо, що його молитвами Господь усіх нас приведе до тихої пристані Царства Небесного».

Після закінчення Літургії був проспіваний тропар, кондак і величання, а також прочитана молитва Святителеві Миколаю Чудотворцю у його шанованого образа «Чорнобильський», після чого митрополит Павел подякував співслужащій братії за молитви, привітав усіх іменинників з днем тезоіменитства і закликав на всіх молільників Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник ікони свт.Миколай

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: