Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

19.12.2019

«Святителю Миколаю, Церкви Христової теплий предстатель»

003

Напередодні дня пам’яті Святителя Миколая, архієпископа Мир Лікійських, Чудотворця всенічне бдіння в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських очолив Священноархімандрит обителі Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Предстоятелю Української Православної Церкви співслужили: Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, архієпископ Бучанський Пантелеімон, братія і гості монастиря в священному сані. Літію звершив владика Пантелеімон.

В сам святковий день Божественну Літургію в тому ж храмі очолив Намісник Святої Печерської обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні братії Лаври. Після читання Євангелія владика Павел звернувся до парафіян Лаври і численних паломників зі словом проповіді, в якому розповів про життя і чудеса Святителя і Чудотворця Миколая, які Господь звершував і звершує до цього дня за його молитвами. «Святитель Миколай Мир Лікійських – це воістину правило віри і образ лагідності, – продолжив митрополит Павел, – він показує нам приклад того, як ми повинні жити, щоб стати спадкоємцями Царства Небесного.

Нікого і ніколи Святитель Миколай не відкинув в своїх молитвах перед Богом. До нього за допомогою звертаються і багаті, і бідні, і щасливі, і скорботні, у нього просять милості вдови й сироти, йому моляться ті, що по морю плавають, і ті, хто вирушає в дорогу. І завжди і всім Святитель Миколай допомагає.

Скільки відомо випадків чудесного порятунку від бід за молитвами Чудотворця Миколая, скільки чудес сотворив цей великий угодник Божий, і зараз він невидимо стоїть з нами в цьому храмі і разом з нами молиться перед Престолом Божим за кожного з нас!

Нехай же Всемилостивий Господь почує за молитвами Святителя Миколая всі наші прохання, нехай пошле на нашу країну довгоочікуваний мир, дарує нам все необхідне для нашого земного життя, щоб всі разом ми стали спадкоємцями вічних благ у оселях Отця Небесного!»

За богослужінням також були піднесені особливі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

Після закінчення Літургії владика Павел подякував братії, які співслужили, за молитви, привітав причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн, іменинників – з днем небесного покровителя, після чого призвав на всіх архіпастирське благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Предстоятель свт.Миколай

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: