Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

22.05.2017

«Святитель Миколай всіх нас закликає до покаяння і спасіння…»

FD8A4604

З XI століття Православна Церква згадує подію перенесення мощей Святителя Миколая з Мир Лікійських в Барі.

У день пам’яті цієї великої події, яка супроводжувалася безліччю чудес, у Великій церкві Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври були звершені святкові богослужіння. Напередодні всенічне бдіння звершив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Його Блаженству співслужили митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, архієпископ Бучанський Пантелеімон, єпископ Ірпінський Климент, духовенство обителі.

У сам день свята Божественну Літургію очолив Намісник Києво-Печерської Лаври у співслужінні архієпископа Пантелеімона, братії та гостей обителі в священному сані.

Після читання Євангелія митрополит Павел розповів про житіє святого, який став з самих ранніх років обранцем Божим для свідоцтва православної віри: «Кращою проповіддю служать не слова, а діла, і через своє житіє і сьогодні Святитель Миколай всіх нас закликає до покаяння і спасіння». Також Намісник Лаври нагадав важливість перебування в церковній огорожі і творення добрих справ і закликав «…дорожити таким великим даром, як життя, використовувати всі дари Божі для вічного спасіння, перш за все, Таїнства церковні, істинну віру в Господа Ісуса Христа».

На завершення архіпастирського слова митрополит Павел молитовно звернувся до Святителя і Чудотворця Миколая: «Будь нам помічником і захисником тут на землі, щоб нам сподобитися радості вічного блаженства в Небесному Царстві Воскреслого Господа Ісуса Христа!»

Після Літургії було звершено молебень Святому Миколаю, владика Павел подякував усім за молитви, привітав іменинників і всіх молільників зі святом, а причасникам побажав, щоб Таїни Христові послужили во спасіння для життя вічного.


Святитель Миколай народився в Малій Азії в III столітті. З раннього дитинства був дуже релігійним і повністю присвятив своє життя Богу.

Його дядько, єпископ Миколай Патарський, поставив його у читця, а потім возвів у сан священика, зробивши його своїм помічником і доручивши йому говорити повчання пастві.

Під час Першого Вселенського Собору, що проходив в 325 році в місті Нікеї, Святитель Миколай «вдарив по щоці» єретика Арія, який вчив, що нібито був час, коли не було Сина Божого. За цей вчинок, який порушував церковну дисципліну, тим же Собором він був позбавлений сану. Але потім одному зі святителів було видіння, в якому Сам Христос Спаситель повертав Святому Миколаю Євангеліє, а Пресвята Богородиця — святительський омофор, що свідчило лише про одне — Свт. Миколай був Їм виправданий. Виправданий він був і Собором, якому про це видіння було розказано.

Спочатку Святий Миколай був похований в церкві в Мирах на території сучасної Туреччини. У травні 1087 року італійськими купцями мощі Святителя були перевезені до Італії і в даний час знаходяться в крипті базиліки Святого Миколая у місті Барі в Італії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Предстоятель свт.Миколай

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: