Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

18.02.2020

На «молодіжці» почали розмову про мікробіологію

IMG_9757

За традицією молодіжна зустріч почалася з молебню, під час якого був прочитаний Акафіст на честь ікони Божої Матері «Остробрамської». Молебень звершив куратор архімандрит Гліб.

В цей день на зустріч з молоддю були запрошені гості з Румунії. Священнослужителі протоієреї Миколай і Дмитро Попеску розповіли про святителя Стефана Великого. Після чого вони виконали пісні румунською мовою, присвячені цьому святому, а також інші народні пісні.

Далі слово було надано постійному учаснику «молодіжки» протоієрею Олександру Проченку. Тему для обговорення обрали досить актуальну: «Мікробіологія в храмі». Батюшка пояснив, що початок такої розмови допоможе розвінчати хибність думки про нібито неосвіченість православних, але інтерес до мікробіології зараз зріс через поширення коронавіруса. Православні храми завжди збирали багато людей, і зараз можна іноді почути, що люди виправдовують небажання відвідувати богослужіння тільки тим, що зібрання віруючих можуть стати джерелом поширення хвороб.

«Брехня завжди суперечить сама собі, — почав бесіду постійний гість зустрічей. — Тобто, якщо можна заразиться вірусами, то саме священики повинні бути першим жертвами хвороб. Не існує наукових фактів і аргументів, що підтверджують небезпеку знаходження в церкві під час поширення вірусних інфекцій. Можна сказати, що помічено зворотне: коли під час епідемій люди були в Церкві, відвідували богослужіння, якнайменше саме серед них поширювалися хвороби».

Також отець Олександр особливо наголосив на важливості церковних Таїнств для тілесного і душевного здоров’я: «Під час епідемій виникає питання, а як в такому випадку причащатися Святих Христових Таїн?

Таїнство Євхаристії – Причастя Тіла і Крові Спасителя є центром християнського життя і основою спасіння. Церква твердо сповідує, що під видимим образом хліба і вина ми приймаємо Тіло і Кров Господа Іісуса Христа, тобто містичним чином з’єднуємося з Богом. Джерелом же життя для людини є Господь, тому через Причастя людина отримує невимовне Небесне живлення. «Я хліб живий, який зійшов з небес; хто їсть цей хліб, житиме вічно; хліб же, який Я дам, є Плоть Моя, яку Я віддам за життя світу» (Ін. 6:51).  

Під час участі в Євхаристії благоговіння перед Таїнством має бути таким, щоб знімати всякий страх не тільки перед хворобою, але і перед смертю, тому що Господь є Подавець життя. Є тільки одна причина, через яку дія Святого Духа, що спасає і зцілює, через Таїнство Євхаристії може виявитися недієвою для конкретної людини: якщо негідно причащалися. Коли люди підходять до святинь без благоговіння, без страху Божого і віри, то віддаляються від Божої благодаті і більше схильні до впливу несприятливих наслідків вірусів, це може привести до хвороби».

Наостанок отець Олександр привів цікаву думку про те, що віруси якоюсь мірою – це «матеріальне відображення занепалих ангелів. Вони паразитують і приносять величезну шкоду тому, на кому паразитують».

На завершення зустрічі протоієрей Олександр відповів на всі питання, після чого отець Гліб подякував гостям за участь в «молодіжці» і нагадав, що наступна молодіжна зустріч відбудеться 23 лютого поточного року на тему «Цар Соломон», а гостем її буде насельник Лаври ієродиякон Анатолій. Початок молебню о 15:30 в актовому залі Києво-Печерської Лаври (корпус № 45).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.



Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: