Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

30.11.2021

На «молодіжці» обговорювали вчення про природу душі

У перший день Різдвяного посту відбулася молодіжна просвітницька зустріч, головним гостем якої був професор Віктор Михайлович Чернишов. Викладач КДАіС виступив із доповіддю про вчення про природу душі.

За традицією на початку зустрічі архімандрит Гліб звершив молебень з Акафістом Пресвятій Богородиці на честь чудотворної ікони Її «Зневірених Єдина Надія».

Потім Віктор Михайлович Чернишов запропонував присутнім поміркувати про те, що таке душа, якою є її природа. Свої думки він підтверджував вагомими аргументами, цитатами з Біблії, святих отців, спираючись на досвід Церкви. Зокрема про те, що, «говорячи про душу, необхідно спиратися насамперед на Священне Писання. Але треба пам’ятати, що канон Біблії є плідом Церкви, його склали святі отці перших століть християнства. Тому потрібно також вивчати їхні богословські праці та церковну традицію. Дух і душа – це внутрішня людина (див. 2Кор 4:16), яка повинна керувати зовнішньою. Дух – це око душі, спрямоване у вічність. Душа – це внутрішній зір, розум».

Говорячи про те, як може виражатися духовність, Віктор Михайлович наголосив: «У сучасному світі до духовності часто відносять чужі їй предмети. Наприклад, яким би високим не було мистецтво, воно відноситься швидше до душевної сфери. Справжнє мистецтво виражає болісну спробу людини згадати втрачений рай. Також у літературі було описано багато посмертних досвідів мандрівки душі після її розлучення з тілом, але не потрібно ґрунтувати віру на наукових дослідженнях чи свідченнях духовного досвіду людей, далеких від Церкви».

Також доповідач нагадав, що душі померлих після розлучення з тілом перебувають у призначеному місці до Другого Пришестя Христового, про що говорили всі учні апостолів.

На завершення отець Гліб висловив подяку Віктору Михайловичу Чернишову за дуже важливу тему доповіді, після чого нагадав, що наступна молодіжна зустріч відбудеться 5 грудня поточного року в актовому залі Києво-Печерської Лаври (корпус № 45), початок молебню о 15:30.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: