Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

26.03.2019

На «молодіжці» говорили про справжню радість

001

В день великого лаврського торжества — святкування Собору всіх преподобних Печерських чергова молодіжна зустріч в обителі була присвячена радості. Тему зустрічі обрали невипадково — адже всі Печерські угодники були освячені благодаттю Божою і носили в собі безперестанну радість спілкування з Богом, незважаючи на зовнішні обмежені умови життя в печерах.

Після молебню куратор зустрічей архімандрит Гліб представив численним учасникам нового шановного гостя — протоієрея Олександра Проченка. Отець Олександр служить в столичному храмі на честь Богоявлення на Позняках і займається місіонерською діяльністю.

Протоієрей Олександр навів приклади того, як часто віруючі люди, зазвичай неофіти, поводяться в середовищі невоцерковленних людей, намагаючись виділитися зовнішнім образом. Однак найчастіше така поведінка тільки відштовхує оточуючих від Церкви, створюючи помилковий образ православних як сумних або навіть агресивних людей.

«Християнство — це релігія радості, — почав свій виступ отець Олександр. — Для нас яскравим прикладом того, як можуть жити віруючі, є преподобні отці наші Печерські. Їх життя говорить більше, ніж наші слова.

Спробуємо хоч на хвилину уявити, як вони могли піти зі світу, усамітнитися в печерах, а багато хто з них навіть добровільно пішов у повний затвор.

Все це було б неможливим, якби вони не отримували підтримку згори, якби їх охоплював відчай, а не щира духовна радість про Бога, яку вони не погодилися б проміняти на всі втіхи світу. Їх радість була більша ніж все, що в світі, тому вони витримували всілякі випробування і позбавлення.

Цей духовний досвід був в різні століття відомий всім монахам, тому набула поширення думка, яку висловив преподобний Варсонофій Оптинський: “Якби бажаючі вступити в монастир знали, які скорботи очікують їх, то ніхто б не пішов в монастир. Господь приховує ці скорботи. А якби люди знали, яке блаженство чекає іноків, то весь світ би побіг в монастир”».

На завершення бесіди батюшка відповів на багато питань про бажання і спокуси, які зустрічаються в посту. Узагальнюючи спірні моменти, отець Олександр порадив: «Щоб уникати складних ситуацій, треба заздалегідь продумати наслідки, щоб передбачати можливі спокуси і не впадати в результаті в гріх».

Зустріч була закінчена запрошенням постійних учасників приєднатися до паломницької поїздки в Неділю Жон Мироносиць (12 травня) в Свято-Успенську Святогірську Лавру.

Браття і сестри! Наступна молодіжна зустріч відбудеться 31 березня поточного року в актовому залі Києво-Печерської Лаври, корпус № 45. Початок молебню о 15:30.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: