Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

13.03.2018

На молодіжній зустрічі говорили про несення хреста

004

Щонеділі (за рідкісним винятком) ввечері в актовому залі Києво-Печерської Лаври збирається молодіжна аудиторія для просвітницьких бесід. У Неділю Хрестопоклонну темою зборів учасників зустрічі стало актуальне питання — несення хреста кожною людиною. За традицією початок заходу поклало звершення Молебню зі співом Акафісту Пресвятій Богородиці, до яких приєдналися молитви за здоров’я болящого архієпископа Іларія.

Друга частина зустрічі розпочалася з виступу отця Анатолія, який привів тлумачення недільного апостольського читання: «Отож, приступаймо з відвагою до престолу благодаті, щоб прийняти милість та для своєчасної допомоги знайти благодать» (Євр. 4:16). Також батюшка розповів про Обрітення чесної глави Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна, яка після усічення «…була схована Іродіадою в безчесному місці, тіло ж Пророка було поховано учнями в самарійському місті Севастії. Благочестива Іоанна, дружина царського домоправителя Хузи (про неї згадує святий євангеліст Лука — (Лк. 8:3)), таємно взяла святу голову, поклала її в сосуд і поховала на горі Єлеонській — в одному з маєтків Ірода».

Наймолодша учасниця прочитала вірші про євангельську любов до ближніх.

Потім слово взяв отець В’ячеслав, який постійно бере участь в якості доповідача останнім часом. Він розповів про перші чудеса Іісуса Христа, звершені Ним після зустрічі з Іоанном Предтечею, після сорокаденного посту в пустелі Іудейській. Отець В’ячеслав звернув увагу присутніх на те, що «…віру, засновану на чудесах і знаменнях, Спаситель ставить нижче віри, заснованої на розумінні чистоти і висоти Його Божественного вчення».

Слухачам протоієрей В’ячеслав нагадав про перші чудеса, явлені народу. Це перетворення води на вино в Кані Галілейській під час весільного бенкету, зцілення сина царедворця і величезний улов риби. Також батюшка запропонував згадати, як саме стався призов перших апостолів: «Уловом були заповнені два човни, які почали тонути. Побачивши це, “Симон Петро… припав до колін Ісусових, кажучи: Господи, вийди від мене, бо я грішна людина” (Лк. 5:8). Бачачи ужас Петра, Іісус відповів йому: “Не лякайсь, від цього часу ти будеш ловити людей” (Лк. 5:10). Далі, як оповідає євангеліст, перші апостоли “покинули все, та й пішли вслід за Ним” (Лк. 5:11).

Це яскравий приклад духовного хреста, який на плечі взяли апостоли. Адже кожен з апостолів залишив сім’ю, улюблену справу і своїх ближніх. Взяли хрест духовний і пішли слідом за Господом, поширюючи Його вчення в усі кінці землі.

Взяти хрест — це означає перетерпіти без нарікання та скарг тяжку, невидиму нікому працю над собою, невидиме томління і мучеництво душі заради виконання євангельських істин. Це і боротьба з духами злоби, які люто повстануть на того, хто забажає скинути з себе ярмо гріха і підкоритися Христу.

А що ж означає свій хрест? Це означає йти по життю своїм шляхом, накресленим для кожного Промислом Божим, і на цьому шляху перенести саме ті скорботи, які попустить Господь. “Не шукай більших скорбот і подвигів”, — вчить Свята Православна Церква».

На завершення отець В’ячеслав закликав «задовольнятися тим, що людині під силу, без гордості і зарозумілості. Потрібно прагнути до усвідомлення своєї гріховності. Розуміти те, що якщо не зробили успіхів, то повинні ще попрацювати над собою, наповнитися Божою благодаттю немов сосуди в Кані».

Після закінчення основної частини зустрічі її учасники привітали з днем народження архімандрита Гліба і з врученням йому високої церковної нагороди.

Він в свою чергу подякував за постійність, активну участь і інтерес до тематики просвітницьких виступів, за увагу до повчальних бесід, побажавши всім спасіння.

Наступна молодіжна зустріч відбудеться наступної неділі, 18 березня поточного року, в актовому залі Києво-Печерської Лаври. Початок молебню о 15:30. Запрошуються всі бажаючі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: