Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

26.12.2017

Молодіжна зустріч була присвячена події Різдва Христового

За заведеною традицією зустріч молоді в Лаврі розпочалася з Молебню зі співом Акафісту Пресвятій Богородиці. Молебень звершив куратор курсів ієромонах Гліб.

Після закінчення молебню отець Гліб представив учасників зустрічі. Першим слово було надано насельнику Києво-Печерської Лаври ієродиякону Анатолію, який продовжив екзегетичний розбір Послань святого апостола Павла і зупинився на уривку, який читався в недільний день за Літургією: «…апостол закликав колоссійских християн “умертвити” земні пристрасті, маючи на увазі ті пристрасті, які ведуть людину до гріха». Ієродиякон Анатолій зазначив особливо, що це Послання апостол Павел адресував християнам, які прийняли віру в Христа з язичників. «Вони жили в пристрастях, — сказав отець Анатолій, — і ці пристрасті здавалися їм нормою їхнього життя. Але апостол закликає “відкласти все”, скинути ветху людину і зодягнутися в нову, тобто в Самого Христа, в Якого кожна людина зодягається, приймаючи Таїнство Хрещення».

Також отець ієродиякон пояснив християнське розуміння праведного гніву, про який говорив апостол Павел словами: «Гнівайтеся, та не грішіть» (Еф. 4:26). Емоції і почуття, пов’язані з гнівом, притаманні кожній людині, але гнів християнина повинен бути подібний до того гніву, яким Єва могла б відігнати в Раю змія, але не тому гніву, який часто відчуває людина.

Потім отець Анатолій продовжив виступ розповіддю про життя шанованого в цей день преподобного Никона Сухого, Печерського. Слухачі дізналися, що святому перерізали жили на ногах, але Господь дивним чином прославився в цьому подвижнику, і «…зараз його мощі нетлінно почивають в Ближніх печерах нашої святої обителі, дають зцілення кожному, хто з вірою приходить до них і просить допомоги».

Далі слово було надано протоієрею В’ячеславу Олешко, який прочитав доповідь про подію Різдва Христового, детально зупинившись на його значенні в історії людства і його винятковій ролі у справі нашого спасіння. Також отець В’ячеслав прокоментував одкровення праведному Іосифу про Різдво Сина Божого. «Він ні на мить не засумнівався в тому, що Пресвята Діва прийняла від Духа Святого, — сказав батюшка, — і все своє життя присвятив тому, щоб послужити Господу, Його Пречистій Матері, стати для Них опорою і підтримкою, завжди пам’ятаючи про те чудесне явлення йому Ангела Господнього, що сповістив, Кого має народити його Молода Дружина».

На завершення зустрічі отець Гліб подякував усім за прекрасні і докладні доповіді і нагадав, що наступна молодіжна зустріч пройде 31 грудня 2017 року в актовому залі Києво-Печерської Лаври, корпус № 45. Початок молебню о 15:30.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: