Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

14.11.2016

Молодіжна зустріч була присвячена темі «Православ’я і музика»

 

Традиційно перед початком молодіжної зустрічі архімандрит Макарій звершив молебень з Акафістом Пресвятій Богородиці співуче.
Відкрив молодіжне засідання куратор ієромонах Гліб, продовживши обговорення теми «Православ’я і музика», яка була розпочата на минулому зібранні.

Далі до присутніх звернувся архімандрит Макарій. Він продовжив діалог з позиції фахівця, так як не тільки має музичну освіту, але і служить регентом. «Духовний стан внутрішнього світу композитора, — сказав отець архімандрит, — дає свій відбиток на тому творі, автором якого він є. І кожен музичний твір, музична композиція безпосередньо впливає на духовний стан слухача, на його настрій. Первісне, не спотворене гріхами, покликання творчих проявів в людині — пробудження душі, її очищення. А церковне музичне мистецтво — зокрема, хоровий спів і церковний дзвін, направляє нас до духовного вдосконалення».

Також перед присутніми виступив ієродиякон Анатолій, за традицією нагадавши про недільне Євангельське читання, в якому говорилося про вигнання бісів з гадаринского біснуватого. Він розповів про основні повчальні моменти цієї події і їх тлумачення святими отцями Церкви.

Продовжив свій виступ отець Анатолій розповіддю про святих, пам’ять яких звершувалася на минулій седмиці — про великомученика Димитрія Солунського і преподобного Феофіла, Христа ради юродивого, Київського. Ієродиякон Анатолій зазначив, що час життя і несення подвигів цих угодників Божих розділяє проміжок часу в півтори тисячі років, обидва вони жили в різні історичні епохи, послужили Богу, звершив різні подвиги, але обидва досягли святості й успадкували Царство Небесне.

Наступний доповідач — учасник молодіжних зустрічей Віталій Сидоркин, в своєму виступі визначив тісний зв’язок музики і психології, навів приклади впливу різних стилів і напрямків музики на психіку людини. «Найбільш благотворний вплив на людину надає класична і духовна музика», — зробив висновок Віталій.

На завершення взяв слово заступник куратора «молодіжки» ієродиякон Піор: «…найголовніше — це духовна основа музики. Музика повинна бути гармонійною. Необхідно пам’ятати, що ще в старозавітні часи духовна музика очищала серце людини і зараз покликана до духовного вдосконалення кожного з нас».

Наступна молодіжна зустріч відбудеться 27 листопада 2016 року в актовій залі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври (корпус № 45).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: