Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

16.03.2020

Митрополит Павел звершив Пасію з Акафістом Страстям Христовим

Увечері другого недільного дня Великого посту Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні єпископа Вишневського Спиридона і братії Святої Печерської обителі в священному сані звершив другу в цьому році Пасію з читанням Акафіста Страстям Христовим в Успенському соборі монастиря.

Після читання акафиста владика Павел звернувся до всіх, хто молився за богослужінням, зі словом проповіді, в якому розповів про те, який великий подвиг звершив Господь за кожного з нас під час Свого земного життя, продовживши: «Багато святих отців намагалися передати те, що вони відчували, молячись Богу: вони хотіли прославити Бога і зробили це в тропарях, в гімнах, в кондаках, в акафістах. І ось сьогодні ми чули Акафіст Страстям Христовим, який написав святитель Інокентій Херсонський. Він був ректором нашої духовної академії, був тут в місті Києві вікарним єпископом, і він настільки відчув кожен момент життя Христа, що залишив все це на папері.

Ми сьогодні чули про те, що відбулося дві тисячі років тому. І святитель Інокентій просить все людство, він просить і нас, щоб ми не робили так, як вчинили іудеї двадцять століть назад: щоб ми своїми гріхами не мучили Господа, не прибивали Його до Хреста, не піддавали образам, не завдавали всіх тих страждань, які Йому довелося зазнати. Ми ж молимося і просимо Господа, щоб Він зберіг нас від цих диявольських спокус на всіх шляхах нашого життя і направив наші стопи на шлях істини».

Нагадав владика Павел і про те, що в цей день Святою Церквою встановлено звершувати пам’ять святих угодників Києво-Печерських, зазначивши: «Дуже часто ми з вами, браття і сестри, не можемо побачити сенсу нашого життя. Але варто перечитати житіє того чи іншого святого, житіє нашого небесного покровителя, як розуміємо, що сенс життя в наслідуванні святих.

І ось сьогодні, коли ми дивимося на подвиги отців Києво-Печерських, ми бачимо, яка у них була віра, ми бачимо, яке у них було благочестя, яка була любов до Бога і до ближнього. І цим вони  являють нам приклад. Ми бачимо, що світ лежить у злі і всіма силами намагається відвести людину від правди і істини. Але ми повинні дивитися на подвиги Христа Спасителя і угодників Божих, які від щирого серця пішли за Ним, і ніколи не сходити з тернистого шляху, що веде до спасіння. І те, що ми покладемо в скарбницю на Небі, служачи ближньому, сповідуючи істинну віру, те ми і отримаємо в Царстві Небесному.

Тому, дорогі браття і сестри, нехай ті слова, які ми чули сьогодні в акафісті, стануть гімном в нашому серці, в нашому розумі, щоб наше серце і наші уста невпинно підносили хвалу Богу і тим угодникам Божим, які послужили Йому. Нехай Всемилостивий Господь благословить кожного з нас, нехай Покров Божої Матері буде розпростертий над нашою Церквою, над нашим народом, над кожним будинком, над усіма нами, щоб і нам стати спадкоємцями тихої пристані Царства Небесного, де всі святі перебувають!»

На завершення митрополит Павел призвав на всіх Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: