Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

03.11.2019

Неділя 20-та після П’ятидесятниці

001Напередодні двадцятого недільного дня після свята Святої Трійці всенічне бдіння в Києво-Печерській Лаврі очолив Намісник Святої Печерської обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел.

У сам недільний день митрополит Павел у співслужінні митрополитів Бориспільського і Броварського Антонія, Ніжинського і Прилуцького Климента; архієпископа Обухівського Іони; єпископів Баришівського Віктора, Білогородського Сильвестра, Згурівського Амвросія очолив Божественну Літургію в Покровському жіночому монастирі столиці з нагоди дня пам’яті преподобної Анастасії Київської.

Після читання Євангелія владика Павел звернувся до парафіян Святої Покровської обителі зі словом проповіді, в якому розповів про життя і служіння преподобної Анастасії Київської, після чого продовжив: «Вона всім своїм життям показує нам, дорогі браття і сестри, як ми повинні служити Богу і своєму ближньому. Вона є для нас прикладом незлобливості, довготерпіння, лагідності, милосердя, а її нетлінні мощі є свідченням того, що вона зараз знаходиться в горніх біля Престолу Творця і молиться за всіх нас. Нехай же за молитвами преподобної Анастасії Київської Господь зміцнить усіх нас, дарує нам здоров’я душевне і тілесне, допоможе нам зберегти істинну віру, щоб усім нам стати спадкоємцями Царства Небесного!».

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

Після закінчення Літургії владика Павел подякував преосвященним архієреям, братії, які співслужили, за молитви, привітав матушку-ігуменю, сестер і прихожан Покровської обителі з великим торжеством, іменинниць з днем ангела, причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн, після чого призвав на всіх Боже благословення.

Пізню Божественну Літургію у Великій церкві Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври у співслужінні братії Святої Печерської обителі очолив благочинний монастиря архімандрит Антоній.

На запричасному вірші до парафіян і численних паломником зі словом проповіді звернувся насельник монастиря ієромонах Інокентій, який пояснив сенс євангельського читання про багача і Лазаря, яке пропонувалося Церквою в цей день. «Ця притча повчає нас тому, як ми повинні виконувати заповіді Божі, — продовжив отець Інокентій. — І багач, і бідний чоловік знали заповіді, тільки перший їх не виконував, а другий жив так, як наказує закон Божий. Ми ж з вами, дорогі брати і сестри, також маємо закон. Так, можливо він не такий суворий як старозавітний, в ньому немає стільки приписів, але ми повинні виконати дві головні заповіді: про любов до Бога і про любов до ближнього. А прикладом того, як ми повинні любити Бога і ближнього, служать нам ті угодники Божі, пам’ять яких ми сьогодні звершуємо. Це преподобна Анастасія Київська та наш чудотворець преподобний Іларіон схимник, чиї мощі нетлінно почивають в Дальніх печерах.

Вони були різної статі, різного стану, вони жили в різні історичні епохи, майже дев’ять століть відділяє їх один від одного, але, перечитуючи їх житіє, ми бачимо, що всім своїм життям вони дарують нам приклад любові, яка привела їх до найголовнішого — до святості і вічного блаженного життя! Нехай за молитвами цих угодників Господь допоможе і нам зберегти заповіді Христові, допоможе ніколи не зубожіти в любові, щоб і ми досягли вічних благ і вічного спасіння!»

Нагадуємо, що в середу, 6 листопада, престольне свято нашої святої обителі — вшанування ікони Божої Матері «Всіх скорботних Радість». Божественну Літургію очолить Намісник обителі митрополит Павел.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник монастирі Покровський монастир

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: