Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

14.10.2021

«Оспіваємо, вірні, світлий омофор Її»

004В день великого свята Покрови Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел очолив Божественну Літургію в жіночій Покровській обителі м. Києва. Главі Синодальної комісії у справах монастирів Української Православної Церкви співслужили архієпископ Бучанський Пантелеімон, ректор КДАіС єпископ Білогородський Сильвестр, а також духовенство обителі та Київської єпархії.

Напередодні ввечері владика Павел очолив всенічне бдіння у Великій церкві Києво-Печерської Лаври, під час якого була звершена святкова літія.

Під час Божественної Літургії після читання Євангелія владика Павел звернувся до численних паломників з архіпастирським словом, в якому розповів про історичні події, які супроводжували свято, після чого продовжив: «Сьогодні, дорогі браття і сестри, ми святкуємо прославлення молитовного заступництва Божої Матері перед Її Сином за весь людський рід.

Ми звертаємося до Божої Матері, щоб вона була нашою Помічницею у всіх наших справах та починаннях. Пресвята Діва завжди знаходиться поряд з нами, Вона ніколи нікого не залишає, Вона є головною Благальницею за нас до Її Божественного Сина. Ніколи і ні від кого Преблагословенна Богородиця не відвертає Свого обличчя, і Її Покрова невпинно перебуває над усіма нами. Нехай збереже Вона нашу країну, цей град і святу обитель, всіх нас у Святій, Соборній Церкві і сподобить вічно славити Триєдиного Бога з усіма святими!»

Після закінчення Літургії були проспівані тропар, кондак та величання свята Покрови Пресвятої Богородиці, після чого владика Павел привітав настоятельку матушку Калісфенію з сестрами і всіх, хто молився за богослужінням, з престольним святом, подякував священнослужителям, що співслужили, за молитви, причасників — з прийняттям Животворящих Тіла і Крові Христових, після чого було звершено хресну ходу навколо собору.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник монастирі Покровський монастир

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: