Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

02.11.2020

Намісник Лаври очолив урочистості в Покровському монастирі м. Києва

001

У день пам’яті знайдення мощей преподобної великої княгині Анастасії Київської глава Синодальної комісії у справах монастирів Української Православної Церкви митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел очолив Божественну Літургію в жіночому Покровському монастирі столиці. З Високопреосвященнішим Намісником Києво-Печерської Лаври богослужіння звершили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, керівник Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, архієпископ Обухівський Іона, архієпископ Фастівський Даміан, єпископ Баришівський Віктор, єпископ Білогородський Сильвестр, єпископ Згурівський Амвросій, єпископ Вишневський Спиридон і єпископ Бишівський Кирил в співслужінні з київським духовенством на чолі з уставщиком Києво-Печерської Лаври архімандритом Полікарпом.

Після читання Євангелія владика Павел звернувся до сестер і парафіян Святої Покровської обителі зі словом проповіді, в якому розповів про життя і служіння преподобної Анастасії Київської. «Її приклад, дорогі браття і сестри, є для нас утвердженням в вірі та в істині, – сказав Намісник Лаври. – Вона всім своїм життям показує нам, як ми повинні любити Бога і ближнього. Вона служила вбогим і доглядала за хворими в заснованій нею лікарні в монастирі. Під час операцій вона служила медсестрою і сиділа біля ліжка хворих, тому що пам’ятала слова Спасителя: “…оскільки ви зробили це одному з цих братів Моїх менших, то зробили Мені” (Мф. 25:40).

Пам’ятаючи про її добрі справи, віруючі досі у неї навчаються і до неї звертаються, щоб отримати лагідність і смирення, які вона стяжала. Разом з вірою візьмемо з собою для зустрічі з Господом елей справ милосердя, любові і терпіння подібно мудрим дівам з євангельської притчі. Тоді і ми уподібнимося угодниці Божій преподобній великій княгині Анастасії, щоб і нам потрапити в Царство Небесне!»

Під час богослужіння підносилися сугубі молитви про припинення «згубної пошесті» та дарування Божої допомоги лікарям.

Після закінчення Літургії митрополит Павел подякував преосвященним архієреям, братії, що співслужили, за молитви, привітав матушку-ігуменю, сестер і прихожан Покровської обителі з великим торжеством, іменинниць з днем ангела, причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн, після чого прикликав на всіх Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник монастирі Покровський монастир

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: