Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

12.04.2018

Митрополит Павел вшанував пам’ять прп. Анастасії Київської

036

У Світлий четвер Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Божественну Літургію в Нікольському соборі Покровського жіночого монастиря міста Києва. За богослужінням владиці Павлу співслужили: архієпископ Бучанський Пантелеімон, єпископ Фастівський Даміан, єпископ Баришівський Віктор, лаврський уставщик архімандрит Полікарп, а також численне духовенство.

Напередодні ввечері митрополит Павел очолив Пасхальне вечірнє богослужіння у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських у співслужінні братії Святої Печерської обителі в священному сані.

Після читання Євангелія владика Павел звернувся до численних прихожан і паломників Покровського монастиря з проповіддю, в якій сказав наступне: «Безперестанно ми, дорогі браття і сестри, разом з усією повнотою Православної Церкви прославляємо дивного у святих Своїх Господа, який звершував, звершує і буде звершувати свої великі справи. Господь воскрес із мертвих і нас робить спадкоємцями цієї великої благості — стати свідками того, як Церква Його множиться духовно, множиться кількісно, множиться усіма тими людьми, які жадають свого спасіння. Воскресіння Христове просвіщає Божественним світлом кожну людину. Якщо ми покладемо всі наші печалі, переживання, все наше життя на Господа, то Він невпинно буде піклуватися про нас. І нам стане легше не по нашим ділам, але по Його всесильній милості і милосердю. І, відкриваючи Священне Писання, ми розуміємо, що це джерело мудрості, це джерело живої води тамує спрагу, дає нам розуміння того, що оточує нас».

Далі митрополит Павел розповів про сьогоднішнє євангельське читання, в якому говорилося про бесіду Христа Спасителя з таємним учнем Никодимом, підсумувавши: «Ми часто говоримо, що у нас немає людини, яка могла б нас наставити. Є Людина — Воскреслий Христос. Якщо Його слово, яке записано на сторінках Святого Євангелія, переноситься на сторінки нашого серця, Господь явно буде поруч з нами. І людина стане набагато чистіше і краще, потрібно тільки пам’ятати, що сама вона нічого не зможе, якщо благодать і сила Господня зміцнять її на цьому життєвому шляху».

Також владика особливо відзначив подвиг чернечого життя засновниці монастиря преподобної матері Анастасії Київської, чиї нетлінні мощі спочивають в Нікольському храмі монастиря, котру вшановували в цей день. Розповів митрополит Павел про життя преподобної до прийняття нею чернецтва, її справи милосердя, про те, як трудилася в ангельському чині і як за своє добродійне життя була удостоєна від Господа блаженної кончини і перебування в чертогах Отця Небесного.

«Минуло вже більше ста років з дня смерті матушки Анастасії, — сказав владика Павел, — а скільки звершується чудес за її молитвами, скільки спасається людей, приходячи в цю святу обитель на поклоніння її чесним мощам! Звершуючи труд під час земного життя, забезпечуючи рідних і близьких, ми не повинні забувати і про духовне, подібно до того, як про це не забувала преподобна Анастасія. Сьогодні ми звертаємося до преподобної матері, щоб за її молитвами Господь нас не залишив, дарував нам віру, надію, нелицемірну один до одного любов, позбавив від всякого роду сумнівів і маловір’я, але привів до досконалості віри, досконалості життя і до тихої пристані Царства Небесного!»

Після закінчення Літургії було звершено Пасхальний хресний хід, після якого у раки з мощами преподобної Анастасії була прочитана молитва до святої угодниці, після чого владика Павел подякував архіпастирям, священикам, які співслужили, за молитви, привітав матушку-ігуменю Каллісфенію з сестрами і прихожан — зі святом Світлого Христового Воскресіння, причасників — з прийняттям Животворящих Христових Таїн і побажав, щоб «…за молитвами преподобної Анастасії Києво-Покровської Господь усіх нас сподобив вічної радості в чертогах Отця Небесного!»

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник монастирі Покровський монастир

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: