Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

02.05.2019

Митрополит Павел очолив урочистості в Покровському монастирі

001У Світлий Четвер Святою Православною Церквою встановлено вшанування преподобної Анастасії Київської. У цей день Божественну Літургію в Микільському соборі Свято-Покровського жіночого монастиря столиці очолив глава Синодальної комісії у справах монастирів, Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел.

Владиці Павлу співслужили: архієпископ Фастівський Даміан, єпископ Білогородський Сильвестр, а також численне духовенство, що несе своє служіння в Покровському монастирі, і гості обителі в священному сані.

Напередодні ввечері митрополит Павел звершив вечірнє богослужіння пасхальним чином в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських у співслужінні братії Святої Печерської обителі. У вівтарі також молився архієпископ Бучанський Пантелеімон.

Після читання Євангелія владика Павел звернувся до всіх, хто молився, зі словом проповіді, в якому розповів про життєвий подвиг преподобної Анастасії Київської, «яка була з царського роду, але присвятила себе на служіння Богу і тим, хто знаходився поруч з нею». Також розповів владика і про ті чудеса, які звершувалися і звершуються по молитовному заступництву матінки-великої, як називають її сестри Святої Покровської обителі. «Все життя преподобної Анастасії — це один великий подвиг жертовного служіння ближньому, — сказав митрополит Павел, — Вона показує і нам, як потрібно жити, щоб досягти Царства Небесного. Вона безперестанно молилася, і сьогодні Господь зібрав нас в цьому святому храмі, щоб і ми помолилися в домі Отця нашого і попросили милості не тільки для себе, але і для всього світу, тому що Свята Церква наша цьому нас навчає вже дві тисячі років і буде навчати до того моменту, поки буде стояти світ. Церква дає нам благодать, дає нам сили, дає нам все те, що нам необхідно для нашого з вами спасіння. І як альтернативу цього нам пропонують світ, в якому існує насильство, війни, братовбивства, ненависть і всякого роду гріхи, яким ворог роду людського піддає нас, щоб відвести нас від Бога. Саме цей світ зненавиділа преподобна Анастасія, вона полюбила всім серцем Бога, і якщо ми послідуємо її прикладу, то радість про Воскреслого Христа невпинно буде з кожним з нас у всі дні нашого життя!»

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

Після закінчення Літургії владика Павел подякував архіпастирям і священикам, що співслужили, за молитви, причасників привітав з прийняттям Животворящих Христових Таїн, іменинниць — з днем небесної покровительки. Особливі слова вітання були адресовані матінці-ігумені Каллісфенії з сестрами, «які несуть тут свій нелегкий чернечий послух, перебуваючи безперестанно під Покровом Цариці Небесної і маючи тут заступниць перед Престолом Божим — преподобну матір нашу Анастасію, пам’ять якої ми сьогодні звершуємо, і преподобносповідницю Софію. Нехай молитвами угодниць Божих Господь і вас зміцнить в цьому нелегкому чернечому діланні, збереже в єднанні, а пасхальна радість перебуватиме з усіма вами!»

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник монастирі Покровський монастир

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: