Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Важливі новини

22.12.2020

Намісник звершив богослужіння престольного свята Лаври

002У день святкування Зачаття святою праведною Анною Пресвятої Богородиці Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел очолив Божественну Літургію в Аннозачатіївському храмі монастиря, що на Дальніх печерах. Владиці Наміснику співслужили митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, архієпископ Бучанський Пантелеімон, а також духовенство монастиря.

Напередодні ввечері владика Павел звершив всенічне бдіння з літією в Успенському соборі.

Після читання Євангелія на Літургії митрополит Павел звернувся до пастви з архіпастирським словом, розповівши історію події, що святкується. «Зачаттю Преблагословенної Діви Марії богоотцями Іоакимом і Анною в похилому віці передували безперестанні молитви до Господа, що визволив їх від “ганьби бездітності”, – нагадав владика Павел. – Коли приходить Дух Святий і вселяється в серце, то в людині прозростають плоди Божественної благодаті: покаяння, терпіння, молитва зі сльозами. Саме таким було праведне подружжя Іоакима і Анни, і тому вони заслужили стати батьками Пресвятої Богородиці».

На завершення Намісник Лаври побажав усім вірянам: «Нехай за молитвами святих богоотців Господь дасть нам велику радість надії на милосердя Боже, надію на спасіння власної душі, щоб ми, радіючи, торжествували Різдво Христове і сподобилися вічної радості в Царстві Небесному!»

Під час Літургії були звершені хіротонії насельників Лаври: архідиякон Самуїл рукопокладений в сан ієромонаха, а інок Адронік в дияконський сан.

Після закінчення Літургії були проспівані тропар і кондак, а також величання перед іконою святих праведних Іоакима і Анни, після чого митрополит Павел подякував владикам, священикам, які співслужили, і всім, хто зібрався сьогодні в храмі, за молитви, причасників привітав з прийняттям Животворящих Таїн Христових, іменинниць, що носять ім’я святої праведної Анни, з днем Небесної покровительки і прикликав на всіх Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник престольне свято

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: