Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

07.05.2021

Владика Павел очолив урочистості на честь ікони «Живоносне Джерело»

002

Відповідно до богослужбового уставу Святої Православної Церкви в п’ятницю Світлої седмиці звершується святкування на честь ікони Пресвятої Богородиці, іменованої «Живоносне Джерело». Свято це є особливим для нашої святої обителі, так як один з храмів освячений саме на честь цього образу Божої Матері і є «требним», тобто таким, в якому звершуються Таїнства Хрещення і Вінчання.

Напередодні ввечері полієлейне богослужіння в церкві «Живоносне Джерело» очолив благочинний обителі архімандрит Іларіон.

У день престольного свята Божественну Літургію в цьому ж храмі очолив Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні керівника Синодального інформаційно-просвітницького відділу Української Православної Церкви митрополита Ніжинського і Прилуцького Климента, а також братії Лаври у священному сані.

Після Літургії був звершений хресний хід і молебень з водоосвяченням на джерелі преподобного Антонія Печерського, після закінчення якого всі віруючі були окроплені святою водою. На завершення богослужіння митрополит Павел подякував владиці Клименту, священнослужителям, що співслужили, за молитви, привітав всіх зі Світлим Воскресінням Христовим і престольним святом, прикликавши на паству Боже благословення.

У дні пасхальної радості Православна Церква здавна встановила сугубе шанування Пресвятої Богородиці заради Її «Живоносного Джерела».

Недалеко від царського міста Константинополя було явлення Божої Матері на місці джерела води, що подає віруючим безліч зцілень від важких недуг. На цьому місці вже в V столітті була споруджена церква.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник освячення престольне свято

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: