Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

15.07.2019

Владика Павел очолив урочистості с. Томашівки

У свято Покладення ризи Божої Матері урочисте богослужіння звершується в селі Томашівці Фастівського району Київської області, де знаходиться Свято-Богородичний Ризоположенський чоловічий скит Свято-Введенського чоловічого монастиря столиці.

Божественну Літургію в цей день в скиту очолив глава Синодальної комісії у справах монастирів Української Православної Церкви Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. За Літургією також служили: архієпископ Гурій (Кузьменко), архієпископ Бучанський Пантелеімон, архієпископ Городницький Олександр, архієпископ Каменський і Царичанський Володимир, архієпископ Боярський Феодосій, намісник Введенського монастиря архієпископ Фастівський Даміан, єпископ Діонісій (Константинов), єпископ Олександрійський і Світловодський Боголєп, єпископ Ладиженський Сергій, братія і численні гості монастиря в священному сані.

Скит був утворений в 2000 році. Щорічно з Києва в село Томашівка звершується хресний хід з чудотворною іконою Пресвятої Богородиці «Призри на смирення». У хресному ході беруть участь кілька тисяч чоловік. У монастирському скиту також зберігається чудотворна ікона Божої Матері «Всіх скорботних Радість», а одна з церков є точною копією храму Успіння Пресвятої Богородиці в Гефсиманії.

Після читання Євангелія на Літургії митрополит Павел звернувся до парафіян скиту і численних паломників зі словом проповіді, в якому розповів про історію Покладення ризи Божої Матері у Влахернському храмі, яка відбулася в п’ятому столітті після Різдва Христового, після чого продовжив: «Ми з вами, дорогі браття і сестри, повинні дорожити тим, що Господь дає нам великий скарб — нашу віру. Цей скарб ніхто не може у нас забрати, він наповнює благодаттю Святого Духа людське серце. Коли людина приймає цю благодать, тоді на серце людини приходить спокій і радість.

І головним прикладом віри і любові для нас була і залишається Божа Матір. Ми завжди маємо перед собою образ Божої Матері, явлений в Її чудесних і чудотворних іконах. Її материнській Покров завжди з нами, коли ми звертаємося до Неї зі сльозами і коли просимо про те, що дійсно турбує нашу душу і наше серце. Вона не відступає від нас, тому що кожен, хто приходить до Неї і Її Сина з вірою, вже не відходить без благодатної всесильної допомоги Господньої.

Ми просимо і молимо, щоб Пресвята Діва піднесла Свої молитви і за нашу земну Вітчизну, ми просимо Її допомогти нам змінити наше життя на краще, просимо змінити на краще нашу душу, просимо змінити наше гріховне життя на життя святе і непорочне, адже тільки так ми можемо досягти вічного спасіння.

Молитвами Цариці Небесної відбувалося і відбувається безліч чудес, Вона була і залишається головною Заступницею нашою перед Престолом Творця. Пресвята Діва ніколи не відвертає від нас Свого обличчя, нам же варто тільки принести Їй своє чисте серце, відкрити свою душу для Її Божественного Сина, щоб Господь допоміг нам пройти цей життєвий шлях і досягти тихої пристані Царства Небесного!»

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

Після закінчення Літургії владика Павел подякував архіпастирям і духовенству, які співслужили, за молитви, привітав Намісника обителі архієпископа Даміана і всю братію з престольним святом, причасників — з прийняттям Животворящих Христових Таїн і призвав на всіх, хто молився, Боже благословення.

Нагадуємо, що в ніч з вівторка на середу 17 липня Намісник Лаври звершить нічну Божественну Літургію в пам’ять про убієння святих царствених мучеників. В цьому році виповнюється 101 рік з тієї страшної події.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник престольне свято

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: