Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

21.12.2015

З нагоди престольного свята Лаври митрополит Павел очолив Літургію в Аннозачатіївському храмі обителі


8 грудня за ст.ст. Свята Православна Церква згадує подію, яка увійшла в літургійну практику під назвою Зачаття праведною Анною Пресвятої Богородиці. У Святій Успенській Києво-Печерській Лаврі сьогодні престольне свято, так як один з храмів освячений саме в спогад цієї події.

Примітно, що саме з цього храму почалося відродження чернечого життя в Лаврі після довгого періоду правління безбожної влади. Силами та стараннями Владики Намісника і братії монастиря храм був відреставрований, був замінений дах, оновлений розпис і відновлений іконостас.

І сьогодні святкове богослужіння в цьому храмі (а напередодні ввечері — Трапезній церкві) звершив Намісник Києво-Печерської Лаври, митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні єпископа Бородянського Варсонофія, братії та гостей обителі в священному сані. В архіпастирському слові митрополит Павел розповів про важливість розпізнання Промислу Божого, який поширюється на кожну людину. Господь обрав для Свого Домобудівництва праведне подружжя — Іоакима і Анну. Від них народилася Преблагословенна Діва, Яка і послужила справі нашого спасіння. Але люди можуть його досягти тільки доклавши певних зусиль в боротьбі з духами злоби.

Під час богослужіння митрополит Павел звершив дияконську хіротонію студента КДА Сович Миколи.

Наприкінці богослужіння священнослужителі проспівали тропар, кондак і величання святим праведним Богоотцям Іоакиму і Анні. Владика Павел подякував єпископу Варсонофію, який прийняв чернечий постриг у Лаврі, а також прихожанам обителі за спільну молитву в престольне свято обителі.

Історія свята бере початок ще в Старозавітні часи. У святих Іоакима і Анни довгий час не було дітей. В ізраїльському суспільстві це вважалося ганебним, бо люди таким чином не могли принести потомства Ізраїлю. І після того, як первосвященик відмовився за цю зневагу бездітності прийняти жертву від Іоакима, той віддаляється в пустелю і довго молиться. У цей час святій Анні було видіння ангела, який сповістив їй про те, що вона зачне, і про її потомство будуть знати у всьому світі.

Як ми бачимо зараз, так і сталося — і в кожному місті є хоча б один храм, присвячений Пресвятій Богородиці, молитвами Якої Господь і нас всіх збереже в мирі й благочесті.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник престольне свято всеношна

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: