Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

06.11.2019

Владика Павел очолив урочистості престольного свята Лаври

001В день, коли особливо шанується ікона Пресвятої Богородиці «Всіх скорботних Радість», Божественну Літургію в храмі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, названому на честь цієї ікони, очолив Намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел.

Владиці Наміснику співслужили: казначей монастиря архімандрит Нестор, блюститель Дальніх печер архімандрит Даміан, блюститель Ближніх печер архімандрит Іоанн, братія і гості Святої Печерської обителі в священному сані.

Після читання Євангелія на Літургії митрополит Павел звернувся до всіх, хто молився за богослужінням, зі словом проповіді, в якому розповів про історію ікони Пресвятої Богородиці «Всіх скорботних Радість», а також про те, якими чудесами вона була прославлена в нашій святій обителі. «Нехай оригінал ікони в даний час втрачений, — продовжив владика Намісник, — але всі ми знаємо, що допомога Божої Матері завжди з нами. Вона і до цього дня являється Тією, Яка втішить вдів і сиріт, Тією, Яка укріпить болящих, Пристановищем ображених. Пресвята Діва ніколи не залишає нас. Вона втішає кожну людину, що приходить і припадає до Її чудотворних ікон і просить Її великих милостей.

Помолимося ж в цей день, дорогі брати і сестри, щоб Божа Матір, дивна у Своїй святій іконі «Всіх скорботних Радість», допомогла нам пережити всі наші скорботи, дарувала кожному з нас все те, що нам необхідно для нашого спасіння, зберегла нас в єднанні, послала Свій мир на кожного з нас, щоб всім нам досягти вічного спасіння і вічної радості в тихій пристані Царства Небесного!»

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

Після закінчення Літургії були проспіване славлення і прочитана молитва перед чудотворною іконою «Всіх скорботних Радість», після чого владика Павел подякував братії, які співслужили, за молитви, регенту дитячого хору Лаври матушці Тетяні Войцеховській, привітав всіх, хто молився, з престольним святом Печерської обителі, причасників — з прийняттям Животворящих Христових Таїн, іменинників — з днем небесного покровителя, після чого преподав усім Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник престольне свято

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: