Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

11.06.2021

Митрополит Павел вшанував пам’ять свт. Луки

002В день пам’яті одного з найбільш шанованих святих Православної Церкви – святителя Луки Кримського Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел співслужив главі Митрополичого округу в Республіці Казахстан в нижньому храмі собора в честь Христа Спасителя в місті Алмати.

Також митрополиту Астанайському і Казахстанському Олександру співслужили митрополит Володимир-Волинський і Ковельський Володимир, єпископ Талдикорганський Нектарій, єпископ Каскеленський Геннадій.

Після закінчення Літургії митрополит Олександр подякував архіпастирям УПЦ і вікарним архієреям за спільне звершення Літургії і нагадав, що молитви підносилися в святому храмі, де знаходиться частинка мощей великого православного святого XX століття.

Владика Павел також подякував главі Митрополичого округу в Республіці Казахстан і всім, хто зібрався в храмі, за молитви і розповів про чудеса святителя Луки, які були явлені в житті християн донині.

«Через Свого угодника Господь показав Своєму народові великі милості, – продовжив Намісник Лаври. – Вірте, дорогі браття і сестри, і не сумнівайтеся в тому, що Господь через святих Своїх близький до нас. За молитвами святителя Луки Кримського Господь нехай зміцнить нас усіх у вірі, допоможе пройти всі випробування і труднощі, дарує зцілення від тілесних і душевних недуг, щоб всім нам в невимовній радості стати спадкоємцями Царства Небесного!»

На завершення святкового богослужіння було проспівано многоліття священноначаллю, преосвященному собору і митрополиту Володимиру, який в цей день молитовно відзначав річницю архієрейської хіротонії.


Майбутній святитель Лука Народився 27 квітня 1877 року в місті Керчі. При Хрещенні отримав ім’я Валентин. Належав до стародавнього і знатного білоруського дворянського роду Войно-Ясенецьких. У 1889 році сім’я переїхала до Києва, де Валентин закінчив Київську 2-гу гімназію і художню школу. У 1898 році став студентом медичного факультету Київського університету. Навчався прекрасно, був старостою групи, особливо досяг успіхів у вивченні анатомії. У 1904 році обвінчався. Працював в різних регіонах імперії доктором. У 1915 році видав в Петрограді книгу «Регіонарна анестезія», яка стала великим проривом свого часу в області медицини.

Після смерті дружини більше часу намагається приділяти церковному життю і в 1921 році стає священиком, не залишаючи медичної роботи. В лікарню і в університет отець Валентин став приходити в рясі з хрестом на грудях; крім того, він встановив в операційній ікони Божої Матері і молився перед початком операції. У 1923 році приймає чернецтво з ім’ям Лука і стає архієреєм.

Пережив два заслання і 24 липня 1937 року був заарештований втретє. У провину єпископу ставилося створення «контрреволюційної церковно-монашескої організації». Засуджений до п’яти років заслання. Своєю професійною діяльністю активно допомагав пораненим під час Великої Вітчизняної війни. Указом Патріарха від 5 квітня 1946 року переведений до Сімферополя, де і ніс свій архіпастирський послух до кінця життя, при цьому поєднуючи церковну діяльність з хірургічною практикою. Помер 11 червня 1961 року в неділю, в день всіх святих, що в землі Руській просіяли. 22 листопада 1995 року архієпископ Сімферопольський і Кримський Лука визначенням Священного Синоду Української Православної Церкви прилічений до лику святих. Мощі його нині почивають у Свято-Троїцькому жіночому монастирі Сімферополя.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник паломництво

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: