Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

15.01.2019

Митрополит Павел вшанував пам’ять прп. Серафима Саровського

002У день пам’яті одного з найбільш шанованих Православною Церквою святих — преподобного Серафима Саровського, чудотворця Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні братії монастиря звершив Божественну Літургію в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських.

Напередодні ввечері владика Павел очолив полієлейну службу в тому ж храмі. Також за вечірнім богослужінням під час малого повечір’я митрополит Павел прочитав перший Богоявленський трипіснець.

Після читання Євангелія на Літургії владика Намісник звернувся до парафіян і паломників Лаври зі словом проповіді, в якому нагадав, що в ці дні «всі ми готуємося до свята Святого Богоявлення, коли Господь прийде на річку Йордан і буде приймати Хрещення від святого Іоанна Предтечі, і саме в ці дні ми святкуємо пам’ять великого подвижника благочестя — преподобного отця нашого Серафима Саровського».

Далі владика Павел розповів про життєвий шлях преподобного Серафима Саровського. Народився преподобний в середині XVIII століття в місті Курську в родині досить заможних людей, з дитинства мав ревність до храму, був глибоко віруючою молодою людиною. У свідомому віці він відправляється в місто Київ, відвідує Святу Печерську обитель. Тут же, в Києві, він отримує благословення від преподобної Досифеї йти в Саровську пустинь, де він і трудився в чернечому чині.

Повідавши про життя і ті чудеса, які звершував і звершує Господь за молитвами преподобного, владика Павел продовжив: «Все життя преподобного Серафима — це один великий молитовний подвиг. Де б він не був, які б не відбувалися в його житті події, будь то напад розбійників і побиття, будь то молитовне стояння на камені або бесіди з тими, хто приходив до нього, завжди і всюди преподобний молився, і від цієї молитви вже за життя він сподобився неймовірних дарів прозорливості, милосердя і всепрощення. Цим він показує і нам приклад, як ми повинні жити, щоб навчитися вітати безперестанно один одного словами: «Христос Воскрес, радість моя!», так як Пасха Христова була на душі преподобного Серафима Саровського завжди!

Преподобний Серафим молиться за кожного з нас. Ми, прославляючи його ім’я та імена тих подвижників Києво-Печерської Лаври, пам’ять яких сьогодні звершується — преподобних Сильвестра і Ахіли, усвідомлюємо зараз, що вони мають дерзновіння клопотатися за нас перед Богом. Багато може молитва праведного, але ми самі не повинні втрачати віру, не повинні втрачати надію, ми не повинні втрачати любов, завжди пам’ятаючи, що допомога нам від Господа, який створив весь цей світ. Ми повинні намагатися усвідомлювати свої помилки, співставляти всі наші життєві шляхи з Євангельським вченням і проповіддю блаженства.

Ми возсилаємо Богу славу і просимо Його милості, щоб Він зберіг нас в Святій Церкві, щоб Він освятив нас і зберіг в святих заповідях Його. Від нас вимагається лише одне — бажання. Господь не спасає нас без нашого щирого бажання виправитися. Головне, щоб наша воля завжди збігалася з Його благою і спасительною волею. І прикладом того, як потрібно жити для нас, служать шановані сьогодні преподобні Сильвестр Печерський, Серафим Саровський і всі святі, що догодили Богові. Ми просимо, щоб вони помолилися за нас Богу, щоб Він помилував нас і зробив нас спадкоємцями Царства Небесного!»

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

Після закінчення Літургії були проспівані тропарі і прочитані молитви до преподобного Сильвестра Печерського і преподобного Серафима Саровського, а також проспівано величання угодникам Божим, після чого владика Павел подякував братії, що співслужили, хору під керівництвом архімандрита Полікарпа і всім, хто зібрався в цей день в храмі, за молитви, привітав іменинників з днем ангела, причасників — з прийняттям Животворящих Христових Таїн і призвав на паству Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник братське богослужіння

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: