Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

30.06.2019

«Людська душа завжди повинна бути спрямована до Бога…»

002Другий недільний день після свята Святої Трійці присвячений пам’яті всіх святих, що в землі Руській просяяли. Напередодні ввечері всенічне бдіння в Успенському соборі Лаври звершив керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Бориспільський і Броварський Антоній у співслужінні ректора Київських духовних шкіл єпископа Білогородського Сильвестра і братії Святої Печерської обителі в священному сані.

В сам недільний день митрополит Антоній очолив Божественну Літургію в тому ж храмі.

Після читання Євангелія владика Антоній звернувся до парафіян Лаври і численних паломників зі словом проповіді. Владика розповів про зміст сьогоднішнього євангельського зачала, в якому говорилося про призов перших учнів Спасителя, також він сказав про святих, котрі просіяли в Руській землі, пам’ять яких згадується в цей день. Митрополит Антоній закликав: «Людська душа завжди повинна бути спрямована до Бога, вона не може бути в статиці, в неробстві, адже від неробства людська душа теж знищується. Людина повинна боротися з цим, навіть якщо не виходить, але вона повинна прагнути до Бога. Людина повинна боротися завжди: не тільки коли зайшла в глухий кут, але і коли добре на душі, потрібно примушувати себе бути перед Богом і бути готовою так само, як апостоли під час свого земного служіння, сьогодні залишити все і піти за Христом.

Кожен з нас повинен завжди визначати ієрархію цінностей. Якщо цієї ієрархії немає, то немає і справжнього життя, життя перетворюється на хаос. Але коли ми ставимо Бога на перше місце, тоді ми відразу ж готові прислухатися до голосу Божого, і тоді все стає на свої місця.

Це шлях християнина, це шлях кожного з нас, це шлях постійної внутрішньої боротьби. Людина завжди повинна уважно дивитися, що знаходиться у неї всередині, що розриває її душу, що не дозволяє їй чути голос Божий, не дозволяє залишити все суєтне і поставити Бога на перше місце. Ми повинні боротися з пристрастями, які заважають нам. А якщо не буде внутрішньої боротьби, то не буде і справжнього християнського життя.

Пристрасть може знищити все, на що ми маємо надію, на що ми сподіваємося, про що мріємо. Це те, що заважає нам в досягненні головної мети — бути святими, а бути святими ми зможемо тільки тоді, коли Дух Божий побачить чистоту нашого серця, наших помислів, нашого тіла, і тоді Він приходить і вміщається в людське єство, спасаючи нас і тих, хто знаходиться навколо нас!»

Після закінчення Літургії митрополит Антоній подякував братії, що співслужили, за молитви, привітав причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн, після чого преподав усім, хто молився, архіпастирське благословення.

Братське богослужіння у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських очолив блюститель Дальніх печер архімандрит Даміан у співслужінні братії і гостей обителі в священному сані.

Під час богослужінь були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Неділя

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: