Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

21.08.2022

Неділя 10-та після П’ятидесятниці. Післясвято Преображення Господнього

008Божественну Літургію в 10-ту Неділю після П’ятидесятниці у Великій церкві Києво-Печерської Лаври звершив Священноархімандрит обителі Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Предстоятелю Української Православної Церкви співслужили митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, архієпископ Бучанський Пантелеімон, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, братія та гості монастиря у священному сані. Напередодні ввечері Намісник Києво-Печерської Лаври владика Павел також в Успенському соборі очолив всенічне бдіння.

Після читання Євангелія Предстоятель УПЦ звернувся до віруючих з архіпастирським словом, розповівши про зцілення Господом Іісусом Христом біснуватого отрока.

«Тільки через Боже попущення біси підступають до людини, але настільки, наскільки вона може витерпіти, — продовжив Блаженніший Владика. — Господь спочатку дає людині силу, а потім це тяжке випробування. Але люди часто самі йдуть до бісів, хоча самі ж повинні відганяти біса і йти від нечистого. Це робиться лише за допомогою молитви та посту, які окрилюють та зміцнюють людину. Вони роблять людину вмістилищем благодаті Святого Духа, а благодать, у свою чергу, дає силу і можливість перемогти і прогнати від себе диявола. Таким чином, наша молитва і піст потрібні нам самим.

Нехай Господь допоможе нам розумно постити і молитися, жити за Божественними законами, щоб у нашому серці утворилася віра, що веде до вічного спасіння в Христі Іісусі Господі нашому!»

За богослужінням підносилися особливі прохання про дарування миру та тиші в землі нашій українській та визволення від всякого ворога та супостата, а також про благословення Боже для приймаючих у себе тих, хто був змушений залишити свої рідні будинки.

На завершення богослужіння було звершено славлення перед святковою іконою Преображення Господа Бога і Спаса нашого Іісуса Христа, після чого Блаженніший Владика Онуфрій привітав архієреїв, братію, що співслужили, і всіх віруючих з неділею, причасників — з прийняттям Тіла і Крові Христових і прикликав на паству архіпастирське благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель Неділя

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: