Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

07.05.2023

«У Бога милості більше, ніж будь-хто може собі уявити»

001У Неділю 4-ї седмиці після Пасхи Свята Церква пропонує своїм вірним згадати про чудесне зцілення Господом Іісусом Христом паралізованого, який перебував у тяжкій хворобі майже сорок років.

У недільний день Божественну Літургію (а напередодні ввечері — всенічну) в лаврському храмі в ім’я прп. Агапіта Печерського очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Під час богослужінь Священноархімандриту Києво-Печерської Лаври співслужили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, братія та гості монастиря у священному сані.

Після недільного євангельського читання Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів історію зцілення розслабленого, а також про причини і наслідки хвороб. «Насамперед, дорогі брати і сестри, звернемо увагу на те, що Господь є Лікар душ і тіл, — продовжив Предстоятель УПЦ. — Господь животворить і мертвить, Він зводить і низводить. Господь є Начальник і Джерело життя. Коли ми отримуємо від Нього зцілення або якийсь інший дар, то ми повинні дякувати Богу і не забувати, що ми отримали від Нього. Вдячність робить людину здатною вміщати в собі більші дари, ніж ті, що вже отримані. Навпаки, той, хто невдячний Богу, стає недостойним того, що вже має. Дякувати ж Богу треба за все, що ми маємо.

Наскільки можливо, ми повинні виконувати Господні заповіді і жити в законі Божественної любові. Якщо не виходить, то потрібно попросити в Господа вибачення, тому що у Бога милості більше, ніж будь-хто може собі уявити. Тоді ми будемо вищими за всі випробування, які трапляються тут на землі, і сподобимося отримати з милості Божої блаженство в Царстві Небесному!».

За богослужінням було звершено дияконську та священицьку хіротонії.

Під час Божественної Літургії підносилися особливі прохання про дарування миру і тиші в землі нашій українській та визволення від всякого ворога і супостата, а також про благословення Боже для приймаючих у себе тих, хто був змушений залишити свої рідні домівки.

Після закінчення богослужіння Блаженніший Владика Онуфрій привітав архієреїв, братію, які співслужили, і всіх вірян із недільним днем, причасників — із прийняттям Тіла і Крові Христових і прикликав на паству Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель Неділя

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: